Forum społeczności polskiej w Limerick -
Forum Serwisu Polski Limerick www.forum.polskilimerick.com.pl

Atrakcje - Atrakcje dla dzieci?

caliopeja - 17 Lipiec 2011, 1:36 pm
Temat postu: Atrakcje dla dzieci?
Odwiedziła mnie moja 8 letnia chrześnica, co jej pokazać? gdzie w Limerick lub okolicy sa atrakcje dla dzieci?
krissy - 17 Lipiec 2011, 2:14 pm

Sa dwie strony internetowe,na ktore zagladam w poszukiwaniu ciekawych wyjazdow:

www.mykidstime.ie
www.4kids.ie

Osobiscie uwazam,ze atrakcji godnych zarumienionych policzkow w naszej okolicy brak :-)

Jokasy - 17 Lipiec 2011, 2:18 pm

Osobiście uważam, że jeśli chodzi o atrakcje dla kilkulatka, to w Limerick jest nędza. Nie każde dziecko cieszy sie ze spaceru po lesie i zwiedzania muzeum. Nie ma tu żadnego aquaparku czy wesołego miasteczka. Być może będziecie musieli wyjechać poza Limerick. Najbliższe oceanarium w Dingle. Najbliższe zoo w Cork. Polecam oglądanie delfinów ( kurs łodzą w Dingle lub Carrigaholt), zamek i folk park w Bunratty, jasknia i dzikie ptaki w Ailwee. Może znajdziesz coś na stronie discoverlimerick.

http://www.aillweecave.ie/
http://www.group-trotter....y/bunratty.html
http://www.dolphinwatch.ie/booking-page.html
http://www.discoverlimerick.ie/

limman - 17 Lipiec 2011, 2:45 pm

patrzac wstecz, dla mnie atrakcja byloby spacerowanie brzegiem oceanu, zobaczenie klifow, zwiedzenia Bunratty ( najlepsze sa swinie- dla mojej bratanicy bylo to najbardziej ekscytujace doswiadczenie))), zamek w Limerick, spacer nad Shannon w O'Briens Bridge, Lough Gur i spacer nad jeziorem z opowiescia o przeszlosci... itd.

Nie przesadzajcie ze tutaj tak nudno- to nie Disneyland ale i nie pustynia.

krissy - 17 Lipiec 2011, 3:05 pm

limman ale nie kazdy kilkulatek pojmuje piekno przyrody :-) takie dziecko potrzebuje wrazen.
Na moich dzieciakach nawet London Eye nie zrobilo wrazenia,choc to taka wieeelkaaa karuzela :-)

Jokasy - 17 Lipiec 2011, 3:44 pm

Zależy jakie dziecko ma zaintersowania i co lubi. Mój 10-letni siostrzeniec, który mnie nawiedził rok temu, był znudzony łonem natury. Co mu się podobało, to pokaz ptaków w Ailwee. Calio, musisz się zorientować, co dla małej jest atrakcją.

A tak poza tym, plaża w ciepły, słoneczny dzień ( Ballybunion czy Lahinch, chyba najbliżej) też jest uciechą dla dzieciaka, tak mi się wydaje. Do tego piknik, puszczanie latawca, zbieranie muszelek. W Ballybunion można zobaczyć kraby w płytkiej wodzie, w Lahinch ostatnio widzieliśmy wysyp kolorowych meduz na plaży, co dla mnie, starej baby, było pewną atrakcją ;))

krissy - 17 Lipiec 2011, 4:05 pm

Mini jaskinie w Ballybunion :-)
limman - 17 Lipiec 2011, 4:46 pm

krissy napisał/a:
nie kazdy kilkulatek pojmuje piekno przyrody

wychowywanie nie polega na spelnianiu zachcianek ale na uczeniu. Nie ma mozliwosci polubienia przyrody bez uzmyslowienia dziecku ze chmury nie tylko przynosza deszcz ale ze mozna godzinami wpatrywac sie w nie, ze ocean to nie tylko trasa przeplywu statkow ale....

Z drugiej strony-- czymze ta latorosl zajmuje sie w zyciu codziennym ze zwiedzenie zamku, kapiel w oceanie, obserwowanie drapieznych ptakow itp. mialo by byc dla niego nuda???

m@rzena - 17 Lipiec 2011, 4:53 pm

Cóż technika jest bardzo zaawansowana ;-)
sajmonista - 17 Lipiec 2011, 11:28 pm

precyzujac informacje, to najblizsze oceanarium jest w Lahinch. to sporo blizej niz Dingle.
co do atrakcji to rzeczywiscie, za duzo ich tu nie ma, ale dla takiego dzieciaka polecilbym np. centrum Delta. to jest hangar z atrakcjami typu tunele, labirynty, trampoliny, zamki dmuchane itp. mysle, iz 8 latek bedzie w zywiole :))
znajduje sie to w okolicach B&Q, a dokladniej obok sklepu Sound store. dzielnica Ballysimon.
pozdrawiam

sajmonista - 20 Lipiec 2011, 12:05 am

caliopeja temat rzucila, my sie sprezamy, zeby pomoc, a autor watku nas olal... ani dzieki, ani: pocalujcie mnie w.... Nic.

przy awatarze kazdego usera jest tez taki przycisk - Pomogl.
byloby milo.

andy - 20 Lipiec 2011, 6:57 am

cóż pomógł to moja specjalność,ale teraz mam malutko czasu, to i tych znaczków nie mam zbyt dużo do rozdania... <chatownik> poprawię się w zimie
caliopeja - 20 Lipiec 2011, 4:54 pm

przepraszam :oops: pomogli wszyscy, ale w tygodniu nie mam czasu tu zajrzeć, dzieki wam zaplanuje nam weekendy z mała, śliczne dzieki :-)
krissy - 31 Lipiec 2011, 11:24 pm

Turoe Pet Farm

Dla Dzieci w wieku do lat 7-8 idealne. Przy wejsciu dziecko otrzymuje woreczek z jedzonkiem,ktorym moze karmic zwierzeta na farmie. Dwa outdoorowe place zabaw+ Pinochet najwiekszy dmuchany zamek w Europie+ dmuchany,indoorowy plac zabaw.

Wstep: €6 dorosly I €11 dziecko.
Jadac na Galway,zjezdzamy do Gort,nastepnie kierujemy sie do Loughrea (piekne,duze jezioro),a dalej na R350 New Inn/Bullaun.

limman - 31 Lipiec 2011, 11:53 pm

krissy napisał/a:
Pinochet najwiekszy dmuchany zamek w Europie

mnie sie ta nazwa obrzydliwie kojarzy. Czekam na sztuczne lodowisko Hitler.

krissy - 1 Sierpień 2011, 10:50 am

Mialo byc "ponoc" :-)
Jokasy - 12 Czerwiec 2012, 5:27 pm

Dostałam ulotkę o wesołym miasteczku w Limerick ( Groody Road) , otwarte do 17 czerwca.

https://www.funderland.com/

mycha - 12 Czerwiec 2012, 10:34 pm

Byliśmy
Mała miała taki fan ,że ulala :-P

m@rzena - 13 Czerwiec 2012, 8:39 am

moja córka o mało drzwi z samochodu nie wyrwała,tak jej się śpieszyło na wesołe miasteczko <rotfl> <rotfl>
krissy - 13 Czerwiec 2012, 9:27 pm

Bylismy rok temu. Jak dla mnie szajs :mrgreen:
Pare miesiecy pozniej za 20€ wiecej poznalismy smak prawdziwego "amusment park"

muniek - 13 Czerwiec 2012, 9:45 pm

krissy napisał/a:
poznalismy smak prawdziwego "amusment park"

co to?

krissy - 13 Czerwiec 2012, 9:59 pm

amusement Park- wesole miasteczko, park rozrywki etc.
muniek - 14 Czerwiec 2012, 2:39 pm

ok ;-)