Forum społeczności polskiej w Limerick -
Forum Serwisu Polski Limerick www.forum.polskilimerick.com.pl

Zasiłki, dodatki, ulgi itd. - Job Seekers Allowance

m@rzena - 9 Wrzesień 2009, 7:18 pm
Temat postu: Job Seekers Allowance
Po najczęściej dziewięciu miesiącach kończy się nam Job Seekers Benefit (JB) i co dalej? Jeśli nie udało nam się znaleźć pracy możemy się starać o Job Seekers Allowance (JA). Najlepiej trzy lub dwa miesiące przed zakończeniem JB, powinnyśmy wypełnić druki na JA, jeśli urzędnik nie da nam druków do wypełnienia, poprośmy go sami. Oczywiście druki pobieramy w okienku, gdzie co miesiąc stawiamy się na podpis. I w tymże okienku je oddajemy. Druki są właściwie takie same, ale ponieważ staramy się o JA musimy je ponownie wypełnić. Po zakończeniu JB prosimy urzędnika w swoim okienku, aby wpisał nasze dane do systemu, iż oczekujemy na JA. Jest to ważne i potrzebne, by Community Welfare Oficer (CWO) mógł nam wypłacić pieniądze w zastępstwie Social Welfare (SW). Ponieważ SW nie wypłaca od razu pieniędzy, idziemy do swojego lokalnego Health Bord (HB) i wypełniamy druk Supplementary Welfare Allowance (SWA) . Czas oczekiwania na czek lub pójście na pocztę po kasę, to kwestia indywidualna, najczęściej jakiś tydzień. Druki, które wypełniliśmy na JA są wysyłane do Dublina. Teraz zaczyna się czas oczekiwania. Trwa to bardzo różnie, ja osobiście czekałam na JA około 3 miesięcy, ale są przypadki, że trwa to dłużej. Jeśli uważamy, iż czas ten zdecydowanie jest za długi powinnyśmy zadzwonić lub napisać do :
HRC Section DS.+FA
Floor 2
157/164 Townsend Street
Dublin 2
Tel.: 01-6732041

Osobiście doradzam wykonanie telefonu. Podajemy swój nr PPS i pani/pan sprawdza, jak się ma nasza sprawa z JA.
Kiedy Dublin wyda decyzję w sprawie JA wysyła ją do Limerick lub innego miasta, w którym dana osoba mieszka. Następnie SW ustala nasze spotkanie z urzędnikiem (oficerem) SW, czeka się na nie około 2 miesięcy. O dacie spotkania SW informuje nas listem. W liście jest określone, jakie dokumenty należy przynieść na wizytę. Spotkanie to zwykła rozmowa i przekazanie dokumentów, więc nic strasznego. W czasie oczekiwania na spotkanie z oficerem SW nie chodzimy na podpis. Potem mija jeszcze około 2 do 3 tygodni i otrzymujemy decyzję oraz pierwsze pieniądze z SW oraz informację, kiedy mamy podpis i w którym okienku. Czasami ludzie mówią, co za różnica skąd kasa, odpowiadam różnica, kiedy pobieramy JB czy JA z SW mamy status bezrobotnego, możemy się starać powrócić do edukacji czyli Back To Education, albo wziąć udział w specjalnym programie dotyczącym ofert pracy czyli CE-Scheme w FASie.W momencie, kiedy mamy kasę z HB takiej szansy jesteśmy pozbawieni. JA jest bezterminowy, czyli wypłacany jest do momentu, aż znajdziemy pracę. JA nie możemy przenieść do Polski czy innego kraju EU.

emsi82 - 10 Wrzesień 2009, 9:52 pm

Z ciekawości spytam ile dostałaś JA? Słyszałem, że z tym jest różnie i niekoniecznie musi być to ta sama kwota co JB czyli 204e
m@rzena - 10 Wrzesień 2009, 9:57 pm

Wszystko zależy czy jesteś samotny/samotna czy w związku, jeśli to pierwsze to dostaje się 204E jeśli to drugie i żona/mąż/partner/partnerka pobierają JB to wtedy dostaje się tyle JA co na osobę dorosła plus na dzieci jeśli się je ma czyli 135E. Jeśli w związku druga osoba pracuje to biorą pod uwagę jej zarobki i może być różnie, kolega dostaje np. 110E, bo jego partnerka pracuje. Decyzję podejmuje urzędnik.
lime - 11 Wrzesień 2009, 2:12 pm

m@rzena, gratulacje że udało ci się artykuł napisać. Czy miała byś coś przeciwko jak by się ukazał na głównej stronie Serwisu??
andy - 11 Wrzesień 2009, 6:54 pm

lime napisał/a:
by się ukazał na głównej stronie Serwisu
dawaj go Lime i nie gadaj tylko rób... ;-)
lime - 11 Wrzesień 2009, 6:57 pm

Wiesz prawa autorskie więc czekam na potwierdzenie od m@rzeny:)
andy - 11 Wrzesień 2009, 7:05 pm

zgodzi się ,jak nie to postaw jakieś ultimatum ,kobiety to uwielbiają,coś za coś... ;-)
lime - 11 Wrzesień 2009, 7:10 pm

Wiem że się zgodzi, ale musi to sama powiedzieć.
m@rzena - 11 Wrzesień 2009, 8:16 pm

Jasne,że tak lime zamieść na głównej stronie, dzięki za gratulacje :mrgreen:

andy napisał/a:
zgodzi się ,jak nie to postaw jakieś ultimatum ,kobiety to uwielbiają,coś za coś... ;-)
a ty andy nie rządź się :-P ;-) i skąd takie wnioski,że uwielbiamy coś za coś ....
lime - 11 Wrzesień 2009, 8:18 pm

Dzięki bardzo więc biorę się do roboty.
m@rzena - 11 Wrzesień 2009, 8:25 pm

Proszę bardzo :mrgreen:
lime - 11 Wrzesień 2009, 8:39 pm

Więc gotowe Job Seekers Allowance

W menu na stałe będzie umieszczony w dziale "Bezrobocie", przydała by się też jakaś grafika, lecz nie mam pomysłu co wstawić. Proszę o propozycje.

andy - 11 Wrzesień 2009, 8:48 pm

m@rzena napisał/a:
a ty andy nie rządź się i skąd takie wnioski,że uwielbiamy coś za coś ....
bez komentarza... ;-)
Jokasy - 11 Wrzesień 2009, 8:52 pm

lime napisał/a:
W menu na stałe będzie umieszczony w dziale "Bezrobocie", przydała by się też jakaś grafika, lecz nie mam pomysłu co wstawić. Proszę o propozycje.

jakieś zdjęcie faceta z wąsami na rowerze z majtającą się reklamówką z lidla i podpisem Marian :mrgreen:

andy - 11 Wrzesień 2009, 8:56 pm

jokasy ...strzał w dziesiątke...popieram,a tak na serio to moze cos związane z pracą...sierp i młot... ;-)
Jokasy - 11 Wrzesień 2009, 9:03 pm

możesz też strzeclić ukradkiem fotkę pejzażu przed siedzibą SW na Dominik St, gdy raz w miesiącu ludziska przychodzą podpisać listę ;-)
lime - 11 Wrzesień 2009, 9:05 pm

Jokasy napisał/a:
możesz też strzeclić ukradkiem fotkę pejzażu przed siedzibą SW na Dominik St, gdy raz w miesiącu ludziska przychodzą podpisać listę

To by bylo dobre, tylko że na jestem w Polsce teraz i nie mam jak zrobić fotki, więc jeżeli by ktoś był chętny ...

lime - 13 Wrzesień 2009, 8:38 pm

m@rzena, masz wiadomość na PW
m@rzena - 14 Wrzesień 2009, 7:37 pm

widziałam i już odpisałam :-P nie było mnie raptem dwa dni na forum a tu już lawina ;-) <rotfl>
lime - 14 Wrzesień 2009, 8:23 pm

m@rzena, jesteś poprostu niezastąpiona :)
m@rzena - 15 Wrzesień 2009, 12:07 pm

lime napisał/a:
m@rzena, jesteś poprostu niezastąpiona :)
nie ma to jak podlizostwo ;-)
andy - 15 Wrzesień 2009, 6:21 pm

on moze bo jest bossem...
lime - 15 Wrzesień 2009, 6:54 pm

Podlizostwo od razu. Boss docenia swoich ludzi :)
m@rzena - 15 Wrzesień 2009, 10:02 pm

oj oj to ja się kłaniam w pas i polecam się na przyszłość ;-) <rotfl>
lime - 16 Wrzesień 2009, 8:24 pm

Nie ma sprawy. A chwaliłaś się już swoim sukcesem medialnym??
m@rzena - 16 Wrzesień 2009, 8:50 pm

A przepraszam już był mój artykuł w gazecie? ;-) O właśnie a kiedy będzie?
mycha - 17 Wrzesień 2009, 11:06 am

Mam pytanko odnośnie JA.
A mianowicie jeśli czekasz na decyzję i nie pobierasz zapomogi z HB czy dostaniesz wyrównanie za okres oczekiwania tak jak w przypadku JB?
Czy ktoś się orientuje?

m@rzena - 17 Wrzesień 2009, 8:14 pm

ofc mycha,że dostaniesz :mrgreen: Oni tu wszystko dają wstecz ;-) To jak dostaniesz to ja się wpraszam na balowanie ;-)
lime - 17 Wrzesień 2009, 9:27 pm

m@rzena napisał/a:
A przepraszam już był mój artykuł w gazecie? ;-) O właśnie a kiedy będzie?
No właśnie nie wiem kiedy, ale jakoś niedługo.
m@rzena - 18 Wrzesień 2009, 6:49 pm

lime napisał/a:
No właśnie nie wiem kiedy, ale jakoś niedługo.
to będę się chwalić ;-)
andy - 18 Wrzesień 2009, 9:13 pm

m@rzena napisał/a:
to będę się chwalić
nie musisz tego robic ,inni robią to za ciebie na tym forum ,masz autorytet w sprawach JB JA RA itd. ;-)
m@rzena - 19 Wrzesień 2009, 7:54 pm

andy napisał/a:
nie musisz tego robic ,inni robią to za ciebie na tym forum ,masz autorytet w sprawach JB JA RA itd. ;-)
przepraszam a to miał być komplement czy coś innego? :-P
andy - 19 Wrzesień 2009, 8:39 pm

podlizywanie... ;-)
mycha - 22 Wrzesień 2009, 12:20 pm

m@rzena czytałam dziś Twój artykuł w gazecie ulala gratulacje :)
lime - 22 Wrzesień 2009, 9:07 pm

No proszę. A czy mogę poprosić o skan albo zdjęcie artykułu?? Nie ma mnie w IE w tej chwili a bym chciał zobaczyć.

Gratulacje m@rzena :!: :!: :!:

m@rzena - 23 Wrzesień 2009, 5:04 pm

no dzięki bardzo a ja jeszcze nie widziałam, muszę sobie kupić ;-)

andy napisał/a:
podlizywanie... ;-)
czyżbyś potrzebował jakiś informacji ode mnie ;-)

[ Dodano: 24 Wrzesień 2009, 10:51 pm ]
Kupiłam sobie gazetę, qrcze znalazłam błąd, dość istotny,bo zdanie jest bezsensu wwwrryy, nawet przedrukować nie umieją :evil:

hava - 6 Luty 2010, 8:59 pm
Temat postu: Re: Job Seekers Allowance
m@rzena napisał/a:

programie dotyczącym ofert pracy czyli CE-Scheme w FASie.

a co to jest? ma ktos jakies informacje?

Jokasy - 6 Luty 2010, 9:11 pm

hava, "google moim przyjacielem" ;-)

to jest oferta pracy dla osób długotrwale bezrobotnych i będących na liście płac SW. Pracujesz 19,5 godz. tygodniowo za stałą stawkę ( tabela w załączniku)

http://www.citizensinform...ployment_scheme

hava - 6 Luty 2010, 9:17 pm

Jokasy napisał/a:
hava, "google moim przyjacielem" ;-)

dzieki Jokasy :lol:
ale ja lubie pisac na forum :-P :-D

Jokasy - 6 Luty 2010, 9:18 pm

a to chyba że tak, w takim razie zapraszamy też do innych tematów ;-)
lime - 11 Sierpień 2010, 11:03 am

Więc skończył mi się JB czekam na decyzję o JA i teraz idę do HC po zapomogę, czy to ten druk muszę wypełnić?? Czy jakiś inny?

SWA 1

mycha - 11 Sierpień 2010, 12:04 pm

na pewno tak -on jest do wszystkiego tylko w ostatniej rubryce wpisujesz o co chcesz aplikować
lime - 11 Sierpień 2010, 12:24 pm

Czyli o co jak tak naprawdę aplikuję ??
mycha - 11 Sierpień 2010, 3:09 pm

powinieneś napisać że czekasz na... a potrzebujesz pieniążki teraz :-P resztą ona sama ci powie.Jeśli masz żone lub partnerkę która pracuje to możliwe że oni nie pomogą(ja tak miałam)
lime - 11 Sierpień 2010, 3:42 pm

No żona pracuje ale na part time, i mamy dziecko więc mam nadzieję, że coś tam dadzą. Jutro idę.
mycha - 11 Sierpień 2010, 7:48 pm

W sumie sytuacja trochę inna mój mąż pracował na full time i dzieci nie mieliśmy
lime - 11 Sierpień 2010, 7:54 pm

Jutro pójdę to się okaże.
lime - 12 Sierpień 2010, 11:13 am

No i byłem z wypisanym tym formularzem. Tyle że nic nie załatwiłem bo kobieta chce jeszcze payslipy żony, potwierdzenie adresu zamieszkania i kopię naszych dokumentów tożsamości.
Więc znowu muszę tam iść we wtorek.

m@rzena - 13 Sierpień 2010, 10:32 pm

Bo trzeba brać wszystkie dokumenty ze soba od razu :-P ;-)
lime - 14 Sierpień 2010, 7:13 am

No teraz to ja już wiem:)
lime - 19 Sierpień 2010, 10:40 am

Więc byłem we wtorek znowu w HC dzisiaj otrzymałem czek i tu bardziej to co napiszę powinienem napisać w temacie "co mnie rozwaliło", ale napiszę tutaj.

czek opiewa na kwotę 25,20 e :)

Jokasy - 19 Sierpień 2010, 4:53 pm

no to chyba kwota zbliżona do tej z Twojego snu? :lol: To co, dziś szalejesz? Paluszki dla wszystkich? ;-)
lime - 19 Sierpień 2010, 5:39 pm

E no masz racje ale tam było chyba 22,50, ale mogłem to źle zapamiętać, więc miałem sen proroczy :)
lime - 25 Sierpień 2010, 10:18 am

No ale to już mi się nie wyśniło. Przyszedł dzisiaj kolejny czek. Tym razem na kwotę 19,60. Już by sobie darowali.
Jokasy - 25 Sierpień 2010, 4:54 pm

nie wiadomo, czy się śmiać czy płakać...
lime - 25 Sierpień 2010, 8:03 pm

Bardziej chyba śmiać :mrgreen:
m@rzena - 25 Sierpień 2010, 8:10 pm

lime napisał/a:
Tym razem na kwotę 19,60. Już by sobie darowali.
nie daruja,bo muszą mieć ogólny porządek w bur....lu :lol:
lime - 25 Sierpień 2010, 8:13 pm

A teraz jeszcze jutro muszę im zgłosić, żeby mi zawiesili wypłatę tych wielkich kwot z powodu urlopu, żebym ich nie stracił.
m@rzena - 25 Sierpień 2010, 8:40 pm

normalnie majątek stracisz lime <rotfl> <rotfl>
lime - 25 Sierpień 2010, 8:44 pm

No właśnie i jak sobie dam radę bez tej kasy jak wrócimy z urlopu?
m@rzena - 25 Sierpień 2010, 8:53 pm

Zrobimy zbiórkę <rotfl> <rotfl>
lime - 25 Sierpień 2010, 8:57 pm

O super :) Będą puszki po polskich sklepach rozstawione :) :?:
m@rzena - 25 Sierpień 2010, 9:06 pm

Może,ale żeby je odebrać będziesz musiał się stawić do pubu na spotkanie <rotfl>
lime - 25 Sierpień 2010, 9:59 pm

E jak może to ja może się stawię :)
lime - 20 Październik 2010, 4:43 pm

Więc kulawemu to zawsze wiatr w oczy.

Czy ktoś z Was odwoływał się od negatywnej decyzji w sprawie JA? Ile to czasu trwało i czy był sens?

m@rzena - 25 Październik 2010, 12:24 am

Odwoływanie zawsze ma sens,ale nie chcę cię straszyć lime,ale odpowiedź na odwołanie długo trwa i zależy dlaczego była negatywna decyzja w sprawie JA.
lime - 25 Październik 2010, 10:54 am

Najlepsze jest to, że czekałem na decyzję ze 4 miesiące. Ale jak poszedłem w sprawie kursu to od ręki decyzja została podjęta. Więc to wszystko jest po to by przedłużać.

A czy jak się odwołam i w czasie oczekiwania na decyzję pójdę do pracy to czy nadal moje odwołanie będzie w toku czy sprawa się kończy?

m@rzena - 25 Październik 2010, 7:57 pm

lime napisał/a:
A czy jak się odwołam i w czasie oczekiwania na decyzję pójdę do pracy to czy nadal moje odwołanie będzie w toku czy sprawa się kończy?
cholercia trudne pytania lime zadajesz,na logikę powinno być w toku, bo dotyczy okresu kiedy byłeś bez pracy. Ale nie mam 100% pewności.
lime - 25 Październik 2010, 8:08 pm

Wiesz m@rzena, kto pyta nie błądzi. Jutro będę się widział z kimś kto określi moją sytuację to się zapytam co i jak.
m@rzena - 25 Październik 2010, 8:19 pm

I słusznie :mrgreen:
limman - 25 Październik 2010, 8:25 pm

lime napisał/a:

Moim skromnym zdaniem, gdyby odrzucili odwołanie z powodu wygaśnięcia przyczyny ( czyli znalazlbys prace i nie potrzebowal juz JA ) to tym bardziej bym sie odwolal od takiej decyzji gdyz :

- w tym czasie ponosiles koszty utrzymania i to ze podjales prace nie zrekompensowalo Ci wydatkow.

lime - 25 Październik 2010, 9:12 pm

Nie dam się tak łatwo :)
lime - 26 Październik 2010, 2:32 pm

Więc byłem się dowiedzieć co robić dalej z tą nieszczęsną decyzją. Koleś powiedział, że możemy się odwołać ale według niego nie ma to sensu i żebyśmy składali papiery na FIS.
m@rzena - 26 Październik 2010, 10:45 pm

Może i ma rację ten koleś,ale ja bym nie odpuściła SW. Ale ty decydujesz :mrgreen:
muniek - 26 Październik 2010, 10:54 pm

Cytat:
nie ma to sensu i żebyśmy składali papiery na FIS.

wydaje mi sie ze FIS-u nie dostaniesz w tym przypadku, my tez nie dostalismy do poki nie zaczelismy prace, wtedy rzekomo gdy juz sa ponownie odprowadzane skladki przez pracodawce to mozesz sie ubiegac i dostaniesz jak my, pisze tak na moim przykladzie ale czy wlasnie to decyduje o tym to nie wiem

lime - 27 Październik 2010, 10:14 am

muniek, ale moja żona pracuje. Papiery już wysłane, zobaczymy jak to będzie.
saski - 27 Październik 2010, 5:51 pm

Czemu oni mają taki bałagan . Mieszkam tu z żoną i dzieckiem. Ale sytuacja była inna dziecko było w Polsce a ja z zoną tutaj . Zona i ja stracilismy prace mielismy normalny zasiłek jobsecker benefit . Skonczył się on a między czasie przyjechała do nas córka i poszła tu do szkoły zaniosłem wszędzie papiery ze dziecko jest tu . I tu nagle zonk z jobsecker alowance odmowa przyznania z powodu niespełniania habitual residence . uzasadnienie to ze nie wiążemy z tym krajem przyszłosci i ze córka mieszka w Polsce zaniosłem im list z szkoły pewnie zgubli znając życie . Napisałem odwołanie i ciekawe co z tego bedzie oczywiście wysłałem bezpośrednio do dublina z listem z szkoły bo w limericku pewnie by znowu wcieło
Jokasy - 28 Październik 2010, 10:55 am

saski napisał/a:
Czemu oni mają taki bałagan .

po pierwsze primo - bo to "głupie irole są" ;-)
po drugie primo - zaciskają pasa...

H - 28 Październik 2010, 11:37 am

^^ No przecież mówię że głupie one, jak mało któren. :mrgreen:
m@rzena - 28 Październik 2010, 3:47 pm

saski na habitual residence niestety często, gęsto teraz SW ucina zapomogi. Dla mnie to głupota totalna skoro dostałeś JB,bo pracowałeś i odprowadzałeś składki i nagle JA nie dostaniesz,bo nie jesteś rezydentem,to ja kuwa przepraszam przez dwa czy więcej lat składki same się odprowadzały? Wiem,że JA nie zależy od składek,ale przecież przez dwa czy więcej lat mieszkałeś w IE więc jakim prawem? Taaa zaciskanie pasa ale nie kuwa kosztem ludzi,którzy spełniają warunki. A że mają burdel w urzędach to zapewne niejedno z nas się nie raz,nie dwa przekonało. Jeśli wysyłasz jakieś dokumenty to nigdy nie oryginały NIGDY,bo masz 100% pewności,że one nie wrócą,rób kopie dokumentów, które wysyłasz by mieć w razie gdy oni zgubią. Co jest wielce prawdopodobne.
saski - 28 Październik 2010, 7:07 pm

Zawsze wysyłam kopie fakt ze na własnej drukarce w kolorze wyglądają jak oryginały . Wysłałem teraz znowu czekać az łaskawie odpisza po 2 miesiącach lub więcej
m@rzena - 1 Listopad 2010, 9:47 pm

To dzwoń do nich :mrgreen:
gold - 2 Listopad 2010, 1:13 pm

Mam pytanie jak wyglada 2 gie spotkanie z officerem w sprawie JA?
lime - 2 Listopad 2010, 1:18 pm

Pewnie tak samo jak i pierwsze. Musisz tłumaczyć się dlaczego tak a nie inaczej. I a co to i dlaczego i skąd itd :) Tak mi się wydaje. Bo ja tak miałem.
gold - 2 Listopad 2010, 1:22 pm

lime napisał/a:
Pewnie tak samo jak i pierwsze. Musisz tłumaczyć się dlaczego tak a nie inaczej. I a co to i dlaczego i skąd itd :) Tak mi się wydaje. Bo ja tak miałem.
Mój m .poszedł do pracy juz we wrześniu zgłosiliśmy im to a oni od tamtej pory nic mi nie zabrali :shock: dla tego sie boje że mogą mi coś za to zrobić ,choć to nie ja zarządzam w ich papierach biore co dają .A coś sobie przypominasz jakie pytanka były?
gold - 2 Listopad 2010, 1:24 pm

Słyszałam ,że jakies do wypełnienia dają papiery gdzie cv sie składało :-/ ale niewiem czy to nie kolejna bzdurna plota <rotfl>
limman - 2 Listopad 2010, 1:37 pm

na formularzu odnosnie JA, na ostatniej stronie owego, wypelniasz gdzie, na jakie stanowisko,jaka droga, kiedy, staralas sie o prace.
lime - 2 Listopad 2010, 1:39 pm

A to ty już masz JA i Cie wzywają? Ja przed przyznaniem odmownej decyzji byłem wzywany drugi raz. Więc nie wiem o co będą Ciebie pytać.
gold - 2 Listopad 2010, 1:42 pm

Tak,ja mam JA i ide już 2gi raz na spotkanie z officerem ,myślałam że ktoś też tak miał :-|
gold - 2 Listopad 2010, 1:43 pm

lime napisał/a:
A to ty już masz JA i Cie wzywają? Ja przed przyznaniem odmownej decyzji byłem wzywany drugi raz. Więc nie wiem o co będą Ciebie pytać.
Aha ,to znaczy ze mi go zabiora tym razem i nic a nic nie zostawią <beksa>
limman - 2 Listopad 2010, 1:45 pm

gold, nie desperuj.
gold - 2 Listopad 2010, 1:48 pm

[quote=""limman]gold, nie desperuj.[/quote] Strasznie sie denerwuję .
limman Masz ślicznego synka :-P

gold - 2 Listopad 2010, 3:40 pm

Witam ponownie tym razem już po wizycie z pania inspektor :lol:
Wizyta była dosć krotka miła i konkretna
pytała sie o konta ,oszczędności,itp.
mam tylko donieść statment z ostatnich 3 miesięcy swój i męża i ost. męża paylsip to tyle a wszystko po to aby ubiegać sie o 200e zasiłku .

limman - 2 Listopad 2010, 3:57 pm

dziekuje wimieniu syna.
JA nie ma obligatoryjnej wysokosci, jest zalezny od dochodow, wiec jeszcze dostaniesz decyzje o wysokosci zasilku.

gold - 2 Listopad 2010, 4:08 pm

limman napisał/a:
dziekuje wimieniu syna.
JA nie ma obligatoryjnej wysokosci, jest zalezny od dochodow, wiec jeszcze dostaniesz decyzje o wysokosci zasilku.
Mi tak ta inspektor mowiła że tyle moge dostać .
limman - 2 Listopad 2010, 4:25 pm

196 euro to maksymalna kwota.
olcia - 2 Listopad 2010, 4:59 pm

gold napisał/a:
Mój m .poszedł do pracy juz we wrześniu zgłosiliśmy im to a oni od tamtej pory nic mi nie zabrali :shock: dla tego sie boje że mogą mi coś za to zrobić ,choć to nie ja zarządzam w ich papierach biore co dają .A coś sobie przypominasz jakie pytanka były?

no niezle... slyszalam o takich przypadkach... burdel w papierach, potrzebujacym zabieraja, a tym co nie trzeba nadal daja...
a co ma zrobic taka samotna matka co jej zabieraja, na ulice ma isc z dzieckiem...
no ale cieszyc sie tylko, praca... zasilek... sielanka :)

gold - 2 Listopad 2010, 6:10 pm

olcia napisał/a:
gold napisał/a:

no niezle... slyszalam o takich przypadkach... burdel w papierach, potrzebujacym zabieraja, a tym co nie trzeba nadal daja...
a co ma zrobic taka samotna matka co jej zabieraja, na ulice ma isc z dzieckiem...
no ale cieszyc sie tylko, praca... zasilek... sielanka :)

Kurde niewiem do czego pijesz??? nie bardzo cie rozumiem :roll: Wydawało mi sie że samotne matki mają tu super takie chodzą plotki ale możesz te plotki obalić naopisz tu jak jest u ciebie .
Słuchaj moze mało tu pracowałas bądz mało tu mieszkasz ,nie wiem na co oni patrzą ale mam nadzieje że będą ludzi traktować sprawiedliwie.Pozdrawiam.

limman - 2 Listopad 2010, 6:19 pm

Praca tutejszych urzedow, moze nienajszybsza, ale trzeba uczciwie przyznac jest transparentna. Jezeli nie zgadzasz sie z decyzja urzednika , masz prawo odwolac sie od jego decyzji. Przepisy sa jasne i precyzyjne, nie ma tutaj mowy o widzimisie urzednika.
gold - 2 Listopad 2010, 6:21 pm

limman napisał/a:
Praca tutejszych urzedow, moze nienajszybsza, ale trzeba uczciwie przyznac jest transparentna. Jezeli nie zgadzasz sie z decyzja urzednika , masz prawo odwolac sie od jego decyzji. Przepisy sa jasne i precyzyjne, nie ma tutaj mowy o widzimisie urzednika.
Ja sie zgadzam z tobą w 100% mnie jak na razie nikt nie stawał na drodze z jakimiś problemami ale (odpukać w nie malowane :mrgreen: )
lime - 2 Listopad 2010, 7:02 pm

gold, więc masz szczęście. Mi nie przyznali JA mimo iż jestem tu ponad 5 lat, żona ma stałą pracę na part time i córka się tu urodziła i ma Irlandzki paszport. Stwierdzili, że za mało mnie łączy z tym krajem, żeby mi dać zasiłek.

Życzę powodzenia wszystkim ubiegającym się o JA.

gold - 3 Listopad 2010, 3:07 pm

lime napisał/a:
gold, więc masz szczęście. Mi nie przyznali JA mimo iż jestem tu ponad 5 lat, żona ma stałą pracę na part time i córka się tu urodziła i ma Irlandzki paszport. Stwierdzili, że za mało mnie łączy z tym krajem, żeby mi dać zasiłek.

Życzę powodzenia wszystkim ubiegającym się o JA.
Rozumiem ciebie ,ale u mnie też niewiadomo czy dostane JA wszystko sie okaże za około 2 tyg.
m@rzena - 4 Listopad 2010, 11:10 pm

Limman przykro mi ale z tym widzimisię urzędnika to nie masz racji,w każdym okienku w SW w Limerick reguły zależne są od widzimisię urzędnika,mogłabym jeszcze parę spraw wymieniać,ale nie chce mi się. Sw Limerick jest najgorszym ze wszystkich SW. I jak na razie nie udalo się nikomu bym zmieniła zdanie. Urzędnicy są niedouczeni,niekompetentni itp. itd.
limman - 4 Listopad 2010, 11:15 pm

odpukac, nigdy nie mialem problemu.
m@rzena - 4 Listopad 2010, 11:27 pm

odpukuj,odpukuj,ewentulanie zmów zdrowaśki klęcząc na grochu <rotfl>
hava - 5 Listopad 2010, 9:18 am

m@rzena napisał/a:
Limman przykro mi ale z tym widzimisię urzędnika to nie masz racji,w każdym okienku w SW w Limerick reguły zależne są od widzimisię urzędnika,mogłabym jeszcze parę spraw wymieniać,ale nie chce mi się. Sw Limerick jest najgorszym ze wszystkich SW. I jak na razie nie udalo się nikomu bym zmieniła zdanie. Urzędnicy są niedouczeni,niekompetentni itp. itd.

dokladnie... co raz slychac o roznorakich przypadkach ich niekompetencji...

a jesli chodzi o to czy sw limerick jest najgorsze?
slyszalam historie z sw waterford... i nie powiem zeby limerick bylo najgorsze... :D
moze wszedzie jest to samo to tak :)

limman - 5 Listopad 2010, 9:35 am

hava napisał/a:
co raz slychac o roznorakich przypadkach ich niekompetencji

hava napisał/a:
slyszalam historie z sw waterford

pisałem o moich doswiadczeniach. W moim wypadku kompetencja , uprzejmosc oraz przystepnosc urzedniczek oraz urzednikow byla ( i jest ) na przyzwoitym poziomie. Byc moze wynika to z porównania z kontaktami z polskimi urzednikami.

hava - 5 Listopad 2010, 3:58 pm

lime napisał/a:

lime odwolywales sie?

lime - 6 Listopad 2010, 9:48 am

hava napisał/a:
lime odwolywales sie?
Nie. Byłem po poradę i w naszej sytuacji nie było sensu. Koleś powiedział, żebyśmy się o FIS starali.
m@rzena - 7 Listopad 2010, 2:02 am

To do roboty ,wypełnić formularz na FIS,wysłać i poczekać :mrgreen:
lime - 7 Listopad 2010, 10:41 am

Wypisaliśmy ale nie zdążyliśmy wysłać, bo robótka się pojawiła :)
Freed_Perry - 7 Listopad 2010, 1:59 pm

szefie przez ef , popisz jeszcze o swoim zyciu, milo sie czyta ,
lime - 7 Listopad 2010, 4:45 pm

A co chcesz jeszcze wiedzieć :lol:
Reeser/Audiotek - 7 Listopad 2010, 5:41 pm

lime napisał/a:
Wypisaliśmy ale nie zdążyliśmy wysłać, bo robótka się pojawiła :)

Mimo to wysłałbym. No chyba, że robótka bardzo "owocna"

lime - 7 Listopad 2010, 5:45 pm

To się okaże we wtorek.
m@rzena - 7 Listopad 2010, 7:50 pm

Lime ale jak oboje pracujecie to też wam się należy FIS pod warunkiem,że dochody są niskie.
lime - 7 Listopad 2010, 7:53 pm

No właśnie nie będą chyba za niskie nasze dochody. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Na rodzinę z jednym dzieckiem jest minimalny dochód 506 euro chyba.
m@rzena - 7 Listopad 2010, 7:58 pm

Wszystko jest na druku albo w broszurze do druku :mrgreen:
Jokasy - 13 Grudzień 2010, 6:33 pm

Czy ktoś dziś nie otrzymał JA na poczcie?
lime - 13 Grudzień 2010, 8:46 pm

Ja. Ale ja nie odbieram w ogóle.
Jokasy - 13 Grudzień 2010, 8:47 pm

:-P
m@rzena - 13 Grudzień 2010, 11:44 pm

Płacili podwójnie i 21.12.2010 też będą płacić a potem dopiero w styczniu.
lime - 17 Grudzień 2010, 3:25 pm

Oto komentarz pod artykułem w Serwisie, może ktoś pomoże:

Cytat:
andrzej
17 Gru 2010, 13:09
Witam. Mam prośbę, może ktoś wie jak postąpić dalej lub miał podobny przypadek. Uwaga, będzie mętlik. Po skończonym Jobseeker's Benefit odmówiono mi Jobseeker's Allowance pisemną decyzją Deciding Officer, od której mogę odwołać się w ciągu 21 dni. Decyzja brzmi(wydana 14.12.2010):
cytuję " Postanowiłem,że nie jesteś uprawniony do pobierania zasiłku dla osób poszukujących pracy ze względu na to, że nie masz stałego pobytu tego państwa.
Powodami mojej decyzji są:
1.Twoim głównym centrum zainteresowania nie jest Irlandia.Uważa się to być tam, gdzie mieszka dziecko.
2.Nie masz więzów rodzinnych w Irlandii.
3.Twoje dziecko (na które płacony jest Child Benefit)mieszka poza granicami Irlandii.
4.Z dokumentów przedstawionych do tej pory nie udowodniłeś, że masz (biorąc pod uwage czynniki wskazane powyżej) miejsce stałego pobytu w państwie (habitually resident in the State.

Będąc na rozmowie u Deciding Officer przedstawiłem mu komplet dokumentów.I teraz zaczynie się cyrk, w odniesieniu do jego decyzji, którą umotywował w powyższych czterech punktach.
Oficer dosał ode mnie wszystkie dokumenty: udokumentowane cztery lata pracy, rent book, numer rachunku za energię, wyciąg z konta, PPS number nadany w listopadzie 2005 roku i stwierdza tak sobie, że moim centrum zaineresowania nie jest Irlandia i że nie mam miejsca stałego pobytu w Państwie (habitually resident in the State). Dodam, że na terenie jednego miasteczka mieszkam od owych 5 lat, gdy tu przybyłem. Czy to jest mało ??? Czy my jesteśmy w Zjednoczonej Europie??? Proszę teraz uważać, najważniejsza rzecz. Deciding Officer zasłania się moim dzieckiem i uzasadnia odmowę przyznania mi Jobseeker's Allowance również tym,że moje dziecko mieszka w Polsce. A dostał ode mnie oryginał Sentencji Wyroku Sprawy Rozwodowej w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej, jak również tłumaczenie przysięgłe rozwodu w j.angielskim z którego wynika, że opiekę rodzicielską nad moim niepełnoletnim dzieckiem sąd powierza mojej byłej żonie a ta mieszka w Polsce. Nawet pewnie nie spostrzegł tego,że rozwód orzeczony jest z winy mojej byłej żony. Dlaczego ludzie po rozwodach traktowani są tutaj gorzej ???

Muszę szybko ruszyć tę sprawę. Byłem wczoraj w miejscowym Social Welfare Office i dostałem "Appel Form SWA01", który mam wypęłnić i oddać im z powrotem to odeślą go do Social Welfare Appeal Office do Dublina.
Mam pytania do ludzi czytających tę stronę.
a)Czy ktoś orientuje się w jaki sposób rozpatrywane jest odwołanie przez Social Welfare Appeal Office i
jak długo to trwa, gdyż teraz będę miał zablokowane świadczenia ?
b)Czy jest jakiś inny urząd poza Social Welfare Appeal Office, w którym mogę złożyć lub do którego mogę wysłać odwołanie? Jeśli tak, to czy odwołanie mogę złożyć równorzędnie w dwóch miejscach?
c)Czy wyższe instancje są nam przychylne ?

Bardzo proszę o sugestie, podpowiedzi na stronie lub bezpośrednio na mój adres e-mail, który brzmi:
andrzej_tu_andrzej@o2.pl

Pozdrawiam serdecznie odwiedzających portal. Andrzej

m@rzena - 18 Grudzień 2010, 8:12 pm

No to jeszcze raz bo sobie skasowałam :evil:
Kolega miał podobną sprawę,ale niestety nie znam dobrze szczegółów. Radzę wziąć dobrego prawnika,bo teraz często,gęsto SW udupia właśnie na habitually resident.Znalazłam linki może one coś pomogą lub coś wniosą:
http://www.citizensinform...in_ireland.html
http://www.welfare.ie/EN/...habres.aspx#6.2
Social Welfare Appeal Office pracuje długo miesiąc,lub nawet kilka miesiący. Powodów dlaczego ci odmówili może być kilka lub kilkanaście któż to wie,a może być nawet widzimisię urzędnika. Na przykład:pobieranie Child Benefit na dziecko które mieszka w PL,gdy wypełniałeś druk na PPS było pytanie ile czasu zamierzasz zostać,być może zaznaczyłeś 2 lata,które już minęły. Może coś pomoże list z Revenue,że od 2005 tu pracowałeś i żyłeś. Być może coś wskóra Rzecznik Praw Człowieka (chyba tutaj też się tak nazywa),ale moim skromnym zdaniem najlepiej podpytać scwanego prawnika. Świadczenia raczej ci zablokują.
Sorry za niezbyt dobre wieści :-/

kaczor - 13 Styczeń 2011, 11:31 am
Temat postu: Mam pytanie
Witam mam pytanie może ktoś z was wie ,skończył mi się pierwszy zasiłek w pażdzierniku złożyłem dokumenty na Job Seekers Allowance czekam na decyzję, chcę iść do pracy mam taką okazję ale nie wiem na jak długo jest ta praca, czy jak mnie zwolnią to mogę wrócić na Job Seekers Allowance czy będzie mi się należał ,pozdrawiam
m@rzena - 13 Styczeń 2011, 9:24 pm

Poinformuj Social,że idziesz do pracy,od momentu złożenia dokumentów na JA do momentu zaczęcia pracy powinni ci wypłacić kasę,jeśli jej nie pobierałeś,a po skończeniu pracy znów złożysz na JA lub JB.
JA nie jest zależne od składek PRSI więc na nowo rozpoczniesz procedurę.

Reeser/Audiotek - 18 Styczeń 2011, 5:58 pm

Pytam w imieniu żony, ponieważ nie zdążyła się wypytać o wszystko (była 11:57 a o 12:00 zamykali) a nie chce mi się czekać do następnego podpisu za miesiąc :).
Jak wygląda sprawa gdy nie możesz być o wyznaczonym dniu złożyć podpis - np będziesz dzień wcześniej lub 2 dniu później?

Druga sprawa. Jest jakiś urlop dla pobierających zasiłek, tzn zgłaszasz, że Ciebie nie będzie przez pewien okres i nie możesz odebrać zasiłku tudzież złożyć podpisu. Ile takich dni można "wybrać" w roku? Czy jest to liczone jak normalny urlop tzn soboty, niedziele i bank holideje nie wchodzą w grę?

m@rzena - 18 Styczeń 2011, 7:53 pm

Masz 12 dni urlopu, płacą ci zasiłek od poniedziałku do soboty,więc niedziela chyba nie jest wliczana do urlopu,ale pewności nie mam.Mówisz,że jedziesz na 12 dni i za tyle masz płacone,jak więcej to już ci nie płacą.Generalnie można wziąc 4 tygodnie urlopu z czego za 12 dni ci zapłacą.
Reeser/Audiotek napisał/a:
a nie chce mi się czekać do następnego podpisu za miesiąc :).
nie musisz czekać możesz iść w każdej chwili :-P

Jak wygląda sprawa gdy nie możesz być o wyznaczonym dniu złożyć podpis - np będziesz dzień wcześniej lub 2 dniu później?
czy to jest w ziwązku z urlopem,bo po urlopie,znaczy po powrocie odrazu na drugi dzień musisz się zgłosić do SW.
Czy pytasz tak ogólnie,jak ogólnie to dzień wcześniej,czy uda się ci podpisać,być może jeśli masz dobrą wymówkę,dzień później również dobra wymówka,dwa dni,bym nie ryzykowała,pewnie zależy to od okienka.

Reeser/Audiotek - 18 Styczeń 2011, 8:18 pm

m@rzena napisał/a:
Masz 12 dni urlopu, płacą ci zasiłek od poniedziałku do soboty,więc niedziela chyba nie jest wliczana do urlopu,ale pewności nie mam.Mówisz,że jedziesz na 12 dni i za tyle masz płacone,jak więcej to już ci nie płacą.Generalnie można wziąc 4 tygodnie urlopu z czego za 12 dni ci zapłacą.

Niefortunnie podpis wypada w jeden z 3 dni kiedy nas nie będzie a urlopu nie chcemy brać bo terminarz napięty. Trzeba wymyśleć wymówkę.

a nie chce mi się czekać do następnego podpisu za miesiąc :).
m@rzena napisał/a:
nie musisz czekać możesz iść w każdej chwili :-P

I pewnie by tak było gdyby nie Ty <bukiet>
m@rzena napisał/a:
Czy pytasz tak ogólnie,jak ogólnie to dzień wcześniej,czy uda się ci podpisać,być może jeśli masz dobrą wymówkę,dzień później również dobra wymówka,dwa dni,bym nie ryzykowała,pewnie zależy to od okienka.

Pytałem tak ogólnie. Te dwa tygodnie są na rok kalendarzowy czy rok od kiedy pobiera zasiłek? W ostateczności będzie trzeba brać te 2 bezpłatne, ale mam nadzieję, że do tego czasu znajdzie pracę.
Dzięki.

m@rzena - 18 Styczeń 2011, 9:01 pm

12 dni na rok.
To wymyślcie wymówkę,dobrą...

M50 - 2 Luty 2011, 7:08 pm

m@rzena napisał/a:
Wszystko zależy czy jesteś samotny/samotna czy w związku, jeśli to pierwsze to dostaje się 204E jeśli to drugie i żona/mąż/partner/partnerka pobierają JB to wtedy dostaje się tyle JA co na osobę dorosła plus na dzieci jeśli się je ma czyli 135E. Jeśli w związku druga osoba pracuje to biorą pod uwagę jej zarobki i może być różnie, kolega dostaje np. 110E, bo jego partnerka pracuje. Decyzję podejmuje urzędnik.

Czy JB żony ma korzystny wpływ na JA męża?
Ja dostaję JA 96€, żona pracuje i sporadycznie dostaje JB, gdy ma 3 dni pracy, bo co tydzień wrzuca zółte dokety. Dostawałbym więcej JA, mniej, czy tyle samo, gdyby zrezygnowała z JB?
Pani w SW wyliczyła mi JA tak: (średni zarobek żony za 45 tygodni minus 60€) razy 60%="weekly means spouse"=183€; potem podzieliła ten jej "means" na pół, bo żona czasem bierze JB; a mój JA to "personal rate=188€" minus pół meansu czyli 92€, co dało mi 96€.
Jeszcze dopisała zdanie, że ponieważ żona bierze JB, to "your weekly rate is limited to 124,80€".

m@rzena - 4 Luty 2011, 12:07 am

M50 w tym wypadku nie chodzi o JB czy JA tylko,że twoja żona pracuje. I jak napisałam wcześniej urzędnik podejmuje decyzję.Wylicza kwotę na podstawie danych,które ma. Na marginesie oczywiście stawki JB czy Ja się zmieniły.Twoja żona nie pobiera JB tylko jakiś Scheme,gdyż częściowo pracuje.
darling - 21 Wrzesień 2011, 11:08 am
Temat postu: JB na JA- pomóżcie
Hej. Nie wiem czy we właściwym miejscu pisze, jak co to przenieście.
Mam pytanie. Trochę się nie orientuję bo pierwszy raz jestem w takiej sytuacji.
6go wrz dostałam pismo z SW że 14go kończy się mój Unemployment Benefit oraz że dzień wcześniej tj 13go (wtorek) mam przyjść do nich złożyć podpis na zmianę mojego benefitu. A dokładnie- "... to sign forms to change you to unemployment assistance/credits."
Dostałam również w załączniku papiery, w których musiałam wszystko od początku wypełniać. Nie jestem jednak pewna czy to były papiery na JA. Zawiozłam i pani w okienku mi powiedziała, że teraz będę odbierać pieniążki nie w środy tylko we wtorki i zmienia się również data moich podpisów. w tym samym tygodniu w czwartek (15go) wypłacono mi za 4 dni (za okres od 8/9 do 12/9). Dzisiaj jest 21 i w tym tyg nie dostałam żadnych świadczeń. Ale wyznaczono mi już datę na następny podpis- 25 paźdz. Nic z tego nie rozumiem. Czy oni wstrzymali mi moje świadczenia do rozpatrzenia tamtych papierów? Czy muszę wypełniać jeszcze jakieś formy? Co dalej powinnam zrobić? Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

darling - 21 Wrzesień 2011, 4:41 pm

podnoszę
limman - 21 Wrzesień 2011, 4:46 pm

darling- teraz czekasz na rozpatrzenie wniosku o JA. Do czasu rozpatrzenia wniosku, jezeli chcesz pobierac jakas pomoc finansowa, musisz udac sie do lokalnego Health Center i poprosic o o formularz SWA i na tej podstawie bedziesz otrzymywac pieniadze.
darling - 21 Wrzesień 2011, 6:13 pm

limman a czy to możliwe aby sami mi przysłali pocztą papiery na JA przed zakończeniem JB? To trochę dziwne gdyż ja się o nic nie ubiegałam.
dziękuję za odpowiedź

limman - 21 Wrzesień 2011, 6:52 pm

hmmm, mysle ze Ci ktorzy narzekaja na prace pracownikow SW powiedza ze to niemozliwe ale sadze ze to najbardziej normalna praktyka. Nie chca Cie zostawic bez srodkow do zycia, wierza ze nie mozesz znalezc pracy i dlatego chca Ci pomoc.
m@rzena - 21 Wrzesień 2011, 8:25 pm

darling czasem się zdarza,że w SW są qmaci urzędnicy i urząd w miarę sprawnie pracuje :-P
limman - 21 Wrzesień 2011, 8:44 pm

udeerz w stol, a nozyce sie odezwia. :-P
darling - 22 Wrzesień 2011, 12:15 am

limman, m@rzena - czyli sugerujecie, że lepiej trafić nie mogłam :?: :!:
Jutro się dowiem czy macie rację :lol:

krissy - 22 Wrzesień 2011, 6:24 am

A na moje oko,to skonczyl sie okres JB,jak my to nazywamy i przedmowca przechodzi na J
m@rzena - 22 Wrzesień 2011, 7:43 pm

Zgadza się krissy ,ale mimo to druki trzeba wypełnić i na decyzję o przyznaniu JA poczekać.
darling - 23 Wrzesień 2011, 4:19 pm

m@rzena napisał/a:
Zgadza się krissy ,ale mimo to druki trzeba wypełnić i na decyzję o przyznaniu JA poczekać.

Czyli nie ma innych druków do wypełnienia gdy kończy się JB, jak tylko papiery na JA?!

Byłam dzisiaj w HC. Chciałam otrzymać formularz na SWA. Myślałam, że formy leżą gdzieś zboku i każdy może je brać. A tu pani mnie zaskoczyła. Okazało się że formy są "indywidualne". Znaczy wygląda każda tak samo tylko pani zanim mi ją dała przeprowadziła ze mną "wywiad rodzinny" i posprawdzała wszystko. Zastanawiam się czy oni mają prawo odmówić komuś formę na SWA. Hmmm...
Czy razem z formularzem swa wypełnia się formularz HRS?

darling - 23 Wrzesień 2011, 4:23 pm

darling napisał/a:
ormy leżą gdzieś zboku

absolutnie to nie jest adnotacja do kogoś kto będzie to czytał. po prostu klawiatura mi się wiesa.

limman - 23 Wrzesień 2011, 4:44 pm

darling napisał/a:
Zastanawiam się czy oni mają prawo odmówić komuś formę na SWA

Odmowic nie powinna ( zreszta, zawsze mozesz wydrukowac z netu))), ale juz przyznanie zasilku nie jest obligatoryjne.

krissy - 23 Wrzesień 2011, 5:19 pm

Odmowic ma jak najwieksze prawo,ale tylko w momencie,gdy partner ma prace i zarabia wystarczajaco na pokrycie podstawowych potrzeb :mrgreen:
miko - 23 Wrzesień 2011, 7:51 pm

Witam.
Czy ktos wie jak dlugo czeka sie na decyzje JA? Za mna prawie 3 miesiace a piekne Panie w okienku ciagle powtarzaja "prosze czekac".
Litosci
Pozdr.!:)

krissy - 23 Wrzesień 2011, 8:09 pm

Nooo i po 9 miesiecy czekaja :-)

Tego nie wiedza nawet medrcy swiata :mrgreen: :mrgreen:

miko - 23 Wrzesień 2011, 8:11 pm

Ni to smieszne ni smutne... :-P
m@rzena - 23 Wrzesień 2011, 9:54 pm

Rada moja jest taka, chodzić jak najczęściej do SW i pytać, pytać. Nie dać im spokoju!
darling - 24 Wrzesień 2011, 1:45 pm

Czy razem z formularzem swa wypełnia się formularz HRS?
m@rzena - 24 Wrzesień 2011, 10:35 pm

ten formularz HRS to jest rent supplement? (dodatek do mieszkania),bo tak się zastanawiam nad tym skrótem. Jeśli tak to tak.
krissy - 24 Wrzesień 2011, 11:05 pm

A nie HRC na Habitual Residency Condition? Moj razem z swa wnioskiem taki szmelc przytachal. bardzo popularne wsrod imigrantow :-)
darling - 25 Wrzesień 2011, 12:42 am

krissy napisał/a:
A nie HRC na Habitual Residency Condition

dokładnie tak!

krissy napisał/a:
bardzo popularne wsrod imigrantow :-)

A, czyli tylko my dostajemy :-/
no i pytania dość ciekawe. Zwłaszcza to ostatnie- czy masz jakąś bliską rodzinę/krewnych mieszkających poza granicami Irlandii. Podaj w rubryce nazwiska, adres zamieszkania i relacje między wami.

krissy - 25 Wrzesień 2011, 8:35 pm

W razie czego,masz gdzie wracac :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
darling - 25 Wrzesień 2011, 8:44 pm

nooo, nie ma to jak wprowadzić się do rodziców wraz ze swoją rodziną... ;-)
darling - 25 Wrzesień 2011, 8:47 pm

czasami można wypełniać wiele rubryk, wpisywać wiele nazwisk i adresów a i tak wracać nie ma dokąd :-(
m@rzena - 25 Wrzesień 2011, 9:07 pm

Ale dla SW masz dokąd.
krissy - 25 Wrzesień 2011, 9:09 pm

Otoz to...
m@rzena - 26 Wrzesień 2011, 7:23 am

takie małe OT,ale ludzie leniwi są polskich znaków nie chce im się używać ;-) :-P
krissy - 26 Wrzesień 2011, 12:38 pm

U nas na kompie pisze sie w zasadzie tylko po angielsku. A komu sie chce przelaczac, klikac i potem jeszcze z alt'ami meczyc :mrgreen: wazne,aby skladnia byla poprawna
abyss - 26 Wrzesień 2011, 8:22 pm

Jeszcze może być tak, że pracujesz na komputerze który używany jest przez kilka osób (nie polskojęzycznych) - i nie za bardzo wypada zmieniać klawiaturę nawet na 5 minut... Bo oni oczywiście zgłupieją jak zamiast akcji pod prawym alt-a zobaczą "ą" :)
m@rzena - 26 Wrzesień 2011, 8:42 pm

krissy, piszta jak chcecie byle poprawnie a resztę można się domyśleć :lol: :-P
darling - 27 Wrzesień 2011, 12:29 pm

m@rzena napisał/a:
piszta jak chcecie byle poprawnie a resztę można się domyśleć :lol: :-P

o si omysl, lawiatua mi si acia :-P

Wiecie co, byłam dzisiaj w HC. Przyniosłam całkiem sympatycznej pani wszystkie dokumenty i wypełnione już formy na SWA, pytałam o co chciałam- dostałam odpowiedź. I tak sobie miło rozmawiałyśmy... dopóki nie dałam jej mojego i męża id ... :-| Nie wiem tak sobie tłumaczę, że może zdjęcia jej się nie podobały :roll:

m@rzena - 27 Wrzesień 2011, 10:30 pm

Może jest uczulona na PL :-P
krissy - 28 Wrzesień 2011, 12:38 pm

darling, ja kiedys mialam klotnie z "mila pania" w HC podczas ktorej padlo z jej ust pytanie: Do you hold an Irish passport? <rotfl>
m@rzena - 28 Wrzesień 2011, 7:18 pm

Ja to nie rozumiem dlaczego urzędnicy z HC lub Socjala tak się uwzięli na Polaków, im się chyba wydaje,że my wszyscy kombinujemy,a może by tak dokładniej się wzięli za swoich rodaków, którzy np. w ogóle nie pracowali, i 5 lub więcej lat są na zasiłku.
muniek - 28 Wrzesień 2011, 8:44 pm

m@rzena napisał/a:
Ja to nie rozumiem dlaczego urzędnicy z HC lub Socjala tak się uwzięli na Polaków
a ja dam ci odpowiedz: bo jakis dupek polak kiedys musial im naopowiadac aby zablysnac w pracy,jacy to jestesmy, stad nas znają,
Wielu takich widzialem jak lizali doopy irylom zachowujac sie jak oni, obgadujac nas polakow!!!

darling - 28 Wrzesień 2011, 9:36 pm

o matko, to ja sobie nie wyobrazam jak oni traktują ludzi z poza uni europejskiej?!

m@rzena napisał/a:
im się chyba wydaje,że my wszyscy kombinujemy

...bo w większości zazwyczaj tak jest, niestety :-/ Ale tez nie mozna wszystkich do jednego wora wrzucać! wszystko zalezy od czlowieka! Mnie tam nie w glowie krasc i oszukiwac. Do pracy bym chciala, ale uczciwej!

m@rzena napisał/a:
a może by tak dokładniej się wzięli za swoich rodaków

oj, ci to dopiero kombinują... :shock:

muniek pełno takich ludzi. A wiecie co mnie najbardziej przeraza?! To ze predzej obcokrajowiec ci pomoze a swoj nie. Jeszcze bedzie czekał az ci sie noga podwinie!

Ps właśnie dlatego zdziwiło mnie na poczatku Wasze podejście do problemów innych i do róznych spraw. w jaki sposob rozmawiacie ze soba. Cos pieknego! Zupełnie inaczej.
Tu na poludniu tylko zawisc :cry:

muniek - 28 Wrzesień 2011, 10:57 pm

jestem z tobą
limman - 29 Wrzesień 2011, 6:14 am

darling napisał/a:
Ps właśnie dlatego zdziwiło mnie na poczatku Wasze podejście do problemów innych i do róznych spraw. w jaki sposob rozmawiacie ze soba

Przyznaje ze bardzo milo przeczytac takie slowa. To jest wlasciwe rozwiniecie teorii o TWA.

m@rzena - 29 Wrzesień 2011, 8:35 am

limman napisał/a:
To jest wlasciwe rozwiniecie teorii o TWA.
<rotfl> <rotfl> i znow beda posadzenia ze jednak TWA istnieje <rotfl> <rotfl>
darling milo,ze tak myslisz.
Pewnie kazdy wie,ze najcenniejsza rzecza na swiecie jest informacja, przynajmniej ja tak uwazam :mrgreen:

darling - 29 Wrzesień 2011, 12:48 pm

limman napisał/a:
To jest wlasciwe rozwiniecie teorii o TWA.

moze zadam glupie pytanie ale co oznacza skrot TWA?

m@rzena napisał/a:
najcenniejsza rzecza na swiecie jest informacja

marzena to napewo tez, ale przede wszystkim byc w dobrym miejscu z wlasciwymi ludzmi! Od ludzi wszystko zalezy!
Bede zawsze to powtarzac, ze nie ma to jak miec pradziwych przyjaciol. Choc w dzisiejszych czasach bardzo trudno o nich. I nie ma to jak czuc sie przy nich pewnym i bezpiecznym! :-) ... no dobra to <bujawoblokach> w chmurach ;-)

darling - 29 Wrzesień 2011, 12:53 pm

m@rzena napisał/a:
darling milo,ze tak myslisz.

ja tak nie mysle, ja to wiem ;-)
...z daleka wiadc :mrgreen:

rzaba - 29 Wrzesień 2011, 2:45 pm

wlasnie zostalas przyjeta do TWA ;) czyli Towarzystwa Wzajemnej Adoracji, teraz musisz płynąć z nurtem i wszystko bedzie OK, moze nawet zaprosza cie na spotkanie ;)))) hyhyhy

Cytat:
Wielu takich widzialem jak lizali doopy irylom zachowujac sie jak oni, obgadujac nas polakow!!!

Nas Polaków obgadywać to grzech, Święty Naród, Wybrańców Boga, Niepokalanych Krzyżowców, Obrońców Cywilizacji Białego Czlowieka, zniżać sie do poziomu irolów nie godzi nam się, Przewodnikom Narodów!!! Niechaj świałość i mądrość nas Polaków, wiedzie ku wspaniałej przyszłosci i niech te skur.... nie odbieraja nam bezrobocia bo przeciez nie kombinujemy, my tylko niesiemy pochodnie wiedzy wśród prymitywnych narodów. Amen.

darling - 29 Wrzesień 2011, 3:53 pm

rzaba napisał/a:
Nas Polaków obgadywać to grzech, Święty Naród, Wybrańców Boga, Niepokalanych Krzyżowców, Obrońców Cywilizacji Białego Czlowieka, zniżać sie do poziomu irolów nie godzi nam się, Przewodnikom Narodów!!

No, i znalazl sie wybraniec... :->

rzaba napisał/a:
wlasnie zostalas przyjeta do TWA ;) czyli Towarzystwa Wzajemnej Adoracji, teraz musisz płynąć z nurtem i wszystko bedzie OK, moze nawet zaprosza cie na spotkanie ;)))) hyhyhy

Ha ha ha ha ha dobre! <rotfl> Tylko widzisz rzaba, ciezko jest kogos adorowac nie znajac go i nie widzac. Dla mnie slowo adorowac oznacza zabiegac o czyjes wzgledy. Ja nie mam powodu tego robic.
Jestem osoba postronna- widze co jest i pisze o tym.
Rzaba, zauważ jaka jest wielka roznica miedzy- podlizywac sie komus a doceniac kogos. ;-)

m@rzena - 29 Wrzesień 2011, 9:43 pm

rzaba ty paskudny żabolu :-P <rotfl>
Poza tym na spotkanie może przyjść każdy kto chce, a może raczej każdy kto ma odwagę ;-)

krissy - 30 Wrzesień 2011, 7:02 pm

darling, my sie adorujemy wzajemnie

ale....wracajac do tematu. To tylko obcokrajowcom daja zyc za 126€\tydzien,wstrzymujac reszte,bo partner znalazl prace za cale....57€/tydz. <rotfl> Jak tylko z HC przejdziemy do SW,to bedziecie czytac w gazecie ciekawy artykul!

SzVader77 - 8 Listopad 2011, 1:59 pm
Temat postu: mam dostarczyć p45
staram sie o allownca jak już wcześniej pisałem.Dostałem tel z socjala ze mam dostarczyć P45 z maja,pracowałem wtedy tylko jeden dzień,dzwoniłem do pracodawcy i on nie chce mi wystawić tego p45!!Co robić!!!Proszę o pomoc!!!

DZIEKI WIELKIE!!!!

krissy - 8 Listopad 2011, 6:38 pm

Odpowiedz w bliznaczym temacie. Uprzejmie prosze o nie dublowanie postow
miko - 9 Listopad 2011, 8:58 pm

A ja dalej czekam na decyzje.... :cry:
m@rzena - 9 Listopad 2011, 10:30 pm

Idź do SW miko,a najlepiej bywaj tam raz w tygodniu.
miko - 10 Listopad 2011, 12:07 pm

Odwiedzanie SW nic nie pomaga, Pani w okienku jak mnie widzi już wie o co zapytam i co ma odpowiecieć. Straszenie ich tez nie jst dobrym pomysłem bo odeślą odmowę a odwołanie trwa rok. Zwariować idzie z tymi urzędami tutaj. :cry:
m@rzena - 10 Listopad 2011, 9:23 pm

Powiedz jej,że chcesz konkretnie wiedzieć kiedy decyzja,albo jak długo jeszcze będzie trwało jej rozpatrywanie. I nie dawaj się zbyć!
ashantii - 10 Listopad 2011, 9:38 pm

ja też wciąż czekam :-/ i też ciągle mówią mi to samo.Trzy tygodnie temu dzwoniła do nich moja socjal oficer z Dublina i powiedzieli jej że to potrwa tydzień,góra dwa...i nic.W zeszłym tygodniu dzwoniła do nich kobieta,która nam pomaga(od spraw socjalnych) i powiedzieli jej że jeszcze 7 osób jest przede mną :shock: Opiep...ła ich że jak to możliwe,że ostatnio mówili tydzień, dwa...a teraz nowa śpiewka.Kazali zadzwonić jej w tym tygodniu,dzwoniła dzisiaj i co się okazało...że potrzebują jeszcze payslipów mojego męża.(Kiedy składałam wniosek mąż jeszcze nie pracował). Ciekawe co jeszcze wymyślą :?: Dodam tylko ze również napisałam maila do ministra spraw socjalnych i w ciągu dwóch dni dostałam odpowiedź że zajmie się moją sprawą...Zobaczymy co z tego wyjdzie.
m@rzena - 11 Listopad 2011, 9:37 am

Coz SW dziala wedlug wlasnych zasad :-/ tylko im wiadomych.
miko - 11 Listopad 2011, 9:54 am

Najlepiej miec prawnika ktory nawciska im te wszystkie paragrafy. Przeciez Irlanczyc czy Afrykanczyk dostaja odpowiedz ekspresowo a polacy czekaja po kilka miesiecy. To jest dyskryminacja czy co. W Irlandii jest ok ale sposob i tenpo zalatwiania spraw urzedowych jest karygodne
ashantii - 11 Listopad 2011, 9:56 am

ale to tylko w Limerick...w Dublinie jest zupełnie inaczej.Tutaj urzędnicy są leniwi po prostu.I to nie jest tylko moja opinia.
m@rzena - 11 Listopad 2011, 1:27 pm

Niestety Ash masz racje, SW w Limerick jest jednym z najgorszych SW :-/
SzVader77 - 17 Listopad 2011, 1:54 pm

Ash nie martw się ja tez czekał i się doczekałem!!
Będzie dobrze jak już dzwonią i ty dzwonisz to niedługo dostaniesz allowanca!!!

ashantii - 22 Listopad 2011, 10:39 am

No i się doczekałam :-)
Byłam już dziś odebrać pieniądze,ale zapłacili mi tylko za tydzień.A co z zaległymi pieniędzmi?Wypłacą czy nie wypłacą?Niby mam napisane,że wszystko naliczane jest od sierpnia ale pieniędzy nie ma.Nie wiem czy mam iść do SW i pytać się czy poczekać ?

m@rzena - 22 Listopad 2011, 1:24 pm

Powinnas dostac przy nastepnej wyplacie,jesli nie wtedy idz do SW.
miko - 30 Listopad 2011, 4:23 pm

Przyszła decyzja, odmowna. Za to jaki powod "Przed przyjazdem nie bylo cie w IE." To chyba juz dyskryminacja. Jak myślicie?
muniek - 30 Listopad 2011, 4:44 pm

miko, sprawdzili cie a nie zglosilas wyjazdu?
Jokasy - 30 Listopad 2011, 4:47 pm

A od ilu lat jesteś nieprzerwanie w Irlandii? Jeśli mniej niż dwa lata (o ile się nie mylę) to być może nie spełniasz warunku stałego zamieszkania...
miko - 30 Listopad 2011, 4:53 pm

Nie jestem pełnych 2 lat ale po tym okresie z urzedu dostaje sie certyfikat, obowiązkowo. Poza tym nie ruszam się stąd do PL a znam ludzi ktorzy po 4mc dostali pełny zasiłek.
Jokasy - 30 Listopad 2011, 4:56 pm

Jaki certyfikat? Pamiętaj, że każdy przypadek jest inny i nie można być pewnym decyzji, bo ktoś inny dostał pozytywną. Obawiam się, że nie spełniasz warunku stałego zamieszkania (habitual residence), ale możesz zawsze złożyć odwołanie.
miko - 30 Listopad 2011, 5:01 pm

No właśnie chodzi o HR. Najpierw przy wywiadzie kobieta mówi że jest wszystko ok i oni wystawią ten dokument i po kilku miesiącach przychodzi odmowa bo przed przylotem mieszkałam gdzieś indziej. Nie ma wspominki o tym że za krótko tu jestem.
krissy - 30 Listopad 2011, 8:25 pm

JA a JB to dwie zupelnie inne platnosci.
Mozesz dostac JB po paru miesiacach pracy tutaj,bo policzono Ci okresy pracy w Polsce,lub innym kraju EU.

Natomiast JA zalezy tylko od HR, jak dlugo pracowalas,ile godzin tygodniowo, za ile itp, z kim mieszkasz itp. Niecale dwa lata to moze byc za malo.

No i jak jestem tu 4,5 lat zadnego certyfikatu nie dostalam :)

Jest wspominka,ze za krotko tu jestes: przed przylotem mieszkalas gdzies indziej.
Jak Ci sie chce,mozesz nam podsunac dokladna tresc decyzji i madre glowy wysuna wlasciwe wnioski.

m@rzena - 30 Listopad 2011, 10:58 pm

krissy napisał/a:
Jak Ci sie chce,mozesz nam podsunac dokladna tresc decyzji i madre glowy wysuna wlasciwe wnioski.
<rotfl>
miko - 1 Grudzień 2011, 10:45 am

Mysle ze kiedys nie sprawdzali ludzi tak dokladnie, nadszedl kryzys i trzeba liczyc sie z kazdym euro w budzecie. Certyfikat bez twojej wiedzy zostaje przyznany po 2 latach i nie wysylaja go do domu. Dzieki wszystkim za wyrozumialosc i porady;)
m@rzena - 1 Grudzień 2011, 10:49 pm

Niestety SW szuka wszędzie kasy byle zaoszczędzić.
Koneser - 14 Grudzień 2011, 9:08 pm

muniek - 14 Grudzień 2011, 10:01 pm

a to dobre :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
lousiel - 25 Styczeń 2012, 1:11 am

witam moj partner jest na JA ja doteraz nie pracowałam ile moge zarobic na niepełnym wymiarze godzin aby nam nieodcieli z JA bo tez pobiera na mnie i na dzieci?prosze o pomoc
krissy - 25 Styczeń 2012, 7:08 am

Na stronie SW jest informacja,ze niby do €100...
mała1 - 25 Styczeń 2012, 12:28 pm

ta piosenka z LIDLA zajedobra :mrgreen: :mrgreen:
SzVader77 - 29 Luty 2012, 1:10 pm

Na jaki czasz jest teraz przyznawany allowance??
Maryna - 29 Luty 2012, 1:28 pm

bezterminowo
muniek - 14 Marzec 2012, 11:34 pm

koledze powiedzieli podczas ostatniego podpisu w SW ze nie ma juz przychodzic po podpis tylko ma czekac na list, wiecie moze jak dlugo?
m@rzena - 15 Marzec 2012, 10:20 pm

Kilka dni lub tydzień może być,skoro podpis jest raz w miesiącu.
Maryna - 16 Marzec 2012, 8:15 am

zalezy gdzie ten kolega munka mieszka, ja mam podpis co 3 miesiąc, pozostale 2 musze wyslac papierek z podpisem do SW
muniek - 16 Marzec 2012, 2:38 pm

kolega mieszka w Limerick, jak wspomnialem tu nie chodzi o podpis bo juz nie kaza przychodzic, byc moze juz bedzie decyzja tylko jak dlugo jeszcze ma czekac skoro czeka 5 m-cy?
krissy - 16 Marzec 2012, 3:59 pm

Moj maz stracil prace pod koniec czerwca. Na poczatku pazdziernika powiedzieli mu,ze to ostatni podpis. Od polowy listopada pracuje,byl to zglosic ok 17/11. Decyzji nie ma nadal.
muniek - 17 Marzec 2012, 11:04 am

krissy napisał/a:
Decyzji nie ma nadal.

to rozumiem akurat bo zaczal prace ;-)

m@rzena - 17 Marzec 2012, 11:07 pm

muniek napisał/a:
byc moze juz bedzie decyzja tylko jak dlugo jeszcze ma czekac skoro czeka 5 m-cy?
zapraszam do okienka 10 tam mu udzielą odpowiedzi.
muniek - 18 Marzec 2012, 11:58 am

Cytat:
zapraszam do okienka 10 tam mu udzielą odpowiedzi.

ach m@rzena, gdyby bylo jak piszesz to nie zawracalbym wam glowy :lol:

m@rzena - 18 Marzec 2012, 11:42 pm

Ale twój kolega, serio, powinien się przejść do okienka Nr 10 w SW i spytać. Gdybanie nic nie pomoże,bo wydanie decyzji zależy od urzędnika. A jak wiadomo urzędnicy w IE raczej nie robią tego szybko.
muniek - 19 Marzec 2012, 11:57 am

ok dzieki za pomoc, bedzie probowac sie cokolwiek dowiedziec lecz zawsze mowia mu to samo, nie wiem czy notuja sobie ile razy pytasz ,czy jak bo juz nie wiadomo na jakiej podstawie przyznaja JA
m@rzena - 19 Marzec 2012, 9:36 pm

JA przyznają na podstawie HR i mean test
muniek - 20 Marzec 2012, 11:20 am

m@rzena napisał/a:
HR i mean test

?

Jokasy - 20 Marzec 2012, 2:25 pm

Kryterium majątkowe i stałego zamieszkania.
m@rzena - 20 Marzec 2012, 10:08 pm

sorry muniek za te skróty ;-)
Dzięki Jo za wyjaśnienie :lol:

krissy - 23 Marzec 2012, 12:27 pm

Na zasilkach sie nie znam,wiec mam pytanie:

dzisiaj przyszedl list datowany na :!: 31 January 2012 (furia we mnie wstapila i zastanawiam sie,czy nie zrobic awantury :evil: ). W jego tresci bylo tylko podane,w jaki sposob obliczyli Total Means. Czy mozna spodziewac sie decyzji lada dzien?? (pewnie w okolicach czerwca z data marcowa...)

m@rzena - 23 Marzec 2012, 8:42 pm

krissy spokojnie,spokojnie,bo dostaniesz wylewu ;-) Trudno powiedzieć,kiedy będzie decyzja niestety,ale najlepsze co ci mogę poradzić to iść do okienka Nr 10 w Socialu i może dostaniesz tam odpowiedź.
muniek - 23 Marzec 2012, 10:02 pm

m@rzena napisał/a:
ale najlepsze co ci mogę poradzić to iść do okienka Nr 10 w Socialu i może dostaniesz tam odpowiedź.

najgorsza rada, no wiesz m@rzena, jak mozesz kolezance, tam nic nie wiedzą, szkoda czasu :mrgreen:

Rick - 23 Marzec 2012, 10:14 pm

Co to za magiczne okienko Nr 10 w socjalu?
abyss - 23 Marzec 2012, 10:39 pm

Tam, panie "czary" odprawiają :)
m@rzena - 23 Marzec 2012, 10:40 pm

muniek wiedza,jeśli nie pani w okienku to należy poprosić managera :mrgreen:

Rick@ to jest okienko,gdzie np. chodzisz na podpisy,gdy jeszcze nie otrzymałeś decyzji, okienko można rzec przejściowe,bo jak już dostaniesz decyzję to masz własne okienko np.23 :-P

muniek - 24 Marzec 2012, 5:38 pm

abyss napisał/a:
Tam, panie "czary" odprawiają :)

tam panie nigdy nic nie wiedza, szkoda w ogole pytac, no ale skoro marzena uwaza owe okienko za zrodlo wiedzy to dziekuje, wole forum :mrgreen:

m@rzena - 25 Marzec 2012, 9:29 pm

muniek okienko 10 nie jest jakimś źródłem wiedzy,ale zdarzało mi się iść tam z osobami,które chciały wiedzieć kiedy dostaną decyzję i nie pytałam pani w okienku tylko prosiłam managera.
Na forum nikt ci nie powie ile się czeka na decyzję,bo nikt tego nie wie,no chyba,że znajdzie się jakiś rodak co pracuje w SW :lol:

muniek - 26 Marzec 2012, 10:28 am

m@rzena, i to jest dobra podpowiedz ;-)
Jokasy - 28 Marzec 2012, 1:31 pm

Czy chcą teraz zaświadczenie z PL o (nie)posiadaniu nieruchomości przy wniosku o JA?
muniek - 28 Marzec 2012, 2:32 pm

Jokasy, tak chca , ale tylko info o wartosci , zadnego zaswiadczenia
limman - 28 Marzec 2012, 4:26 pm

juz kiedys tlumaczylem. Nie ma zaswiadczen o nieposiadaniu nieruchomosci.
krissy - 28 Marzec 2012, 7:26 pm

limman tylko wytlumacz to tym ludziom. Dla "odczepcie sie od nas" zalatwilismy z Polski zaswiadczenie o nie posiadaniu nieruchomosci i nie pobieraniu zasilku.... ale tylko w naszym rodzinnym miescie <rotfl>
limman - 29 Marzec 2012, 5:58 am

Zapytaj czy istnieje centralny rejestr nieruchomosci w Irlandii, i czy rowniez wymagaja od mieszkancow i rezydentow ie zaswiadczenia o nieposiadaniu nieruchomosci.
Jokasy - 29 Marzec 2012, 7:02 am

Na podstawie czego wyliczyli, że do tej pory tylko 30% Irlandczyków zapłaciło podatek od nieruchomości?

Chodzi o informację, że dana osoba nie widnieje jako właściciel w ewidencji gruntów i budynków jak sądzę. Zdaję sobie sprawę, że to głupie, bo taki wykaz obejmuje tylko daną gminę. Jeśli się mylę, to poprawcie mnie.

limman - 29 Marzec 2012, 5:00 pm

Kazdy dom jest podlaczony do wodociagow, pradu itp. Council wie o swoich mieszkancach ale cos takiego jak krajowy rejestr nie istnieje ( przynajmniej nie powinien))). Poprawcie mnie jezeli sie myle.
franulkaa - 22 Maj 2012, 7:08 pm

Witam wszystkich! Chcialabym zapytac czy mozna transferowac zasilek dla bezrobotnych na terenie irlandii z jednego miasta do innego? czy trzeba zaczynac wszystko od nowa? jezeli ktos sie orientuje to prosze o odpowiec :-)
m@rzena - 22 Maj 2012, 9:42 pm

Wydaje mi się,że można, nie sprawdzałam nigdy,dlatego 100% pewności nie mam,ale wydaje się być logicznym,że zmieniasz adres zamieszkania na inne miasto więc Social Welfare również i twoje dane są przesyłanie do Sociala w innym mieście Zaczynanie od nowa byłoby idiotyczne,ale w IE wszystko jest możliwe. Porównując może być tak jak z RA (rent allowance) zmieniasz adres zamieszkania tzn. ulicę a nie miasto i również zmieniasz Health Center.

Najlepiej podejdź do informacji,albo zapytaj w swoim okienku to najpewniejsze źródło.

muniek - 24 Maj 2012, 5:41 pm

praca miala byc na kilka tygodni a tu tydzien i lipa, co teraz , znow do sociala i czekac ?
krissy - 24 Maj 2012, 6:55 pm

Nie ma wyjscia :-)

I ja musialam sie w koncu skusic. Przerwa na studiach 4 mies,a pracy na razie nijak. Trafilam na tak milego pana w okienku,ze bylam w szoku. Najpierw mnie wrzucil na Allowance,pozniej dzwonil,ze jednak Benefit i wiecej dostane blablabla i ze niby krotszy czas oczekiwania na decyzje,bo 4 tyg??? I tak dopoki nie dostane jakiekokolwiek listu,jestem sceptycznie nastawiona :-)

muniek - 24 Maj 2012, 8:27 pm

krissy napisał/a:
i ze niby krotszy czas oczekiwania na decyzje,bo 4 tyg???

skad to znamy <rotfl>

m@rzena - 24 Maj 2012, 8:31 pm

Mnie też czeka powrót do Socjala qźwa już 7 lub 8 czerwca :-/
m@rzena - 25 Maj 2012, 10:24 pm

Byłam dziś w Socjalu,aby dowiedzieć się kiedy muszę zgłosić wyjazd na urlop. Pan w informacji powiedział, że dzień przed wyjazdem,bo takie są zasady. Ale czy z waszego doświadczenia może wynika coś innego? Może można iść dwa dni wcześniej? Na przykład mamy wyjazd w niedzielę, a idziemy w czwartek, czy mieliście z tym jakiś problem?
krissy - 26 Maj 2012, 8:14 am

Bylam z kolezanka,ktora zglaszala wyjazd z 2 tygodniowym wyprzedzeniem. Wypelnila forme i nikt nic nie mowil.
lime - 26 Maj 2012, 11:18 am

Ja pamiętam, że też poszedłem jednego razu 3 dni przed i kobieta kazała mi przyjść dzień przed wyjazdem.
muniek - 26 Maj 2012, 11:27 am

Jest nawet napisane przy okienku ze urlop nalezy zglaszac dzien przed lecz dla mnie to jest pewnego rodzaju nacisk,przecież urlop skoro ci sie nalezy mozesz wykorzystac jak chcesz wiec czemu musisz zglosic tylko dzien przed, u poracodawcy jest inaczej...
Maryna - 26 Maj 2012, 1:56 pm

a co do urlopów to jak socjal potraktowałby 3 tygodnie?
krissy - 26 Maj 2012, 5:03 pm

Maryna wspomniana wyzej kolezanka potrzebowala 4 tygodni. Nie zrobili problemu, tylko,ze te pozostale dwa byly bez prawa do zasilku.
m@rzena - 27 Maj 2012, 12:25 am

krissy napisał/a:
Maryna wspomniana wyzej kolezanka potrzebowala 4 tygodni. Nie zrobili problemu, tylko,ze te pozostale dwa byly bez prawa do zasilku.
ale po powrocie ma się już nowy zasiłek bez aplikowania o nowy,ale nowy.W przypadku,gdy ktoś ubiega się o Back to Education,albo idzie do szkoły np. VTOS, gdzie ma płacone, przerwa w zasiłku powoduje,iż o Back to Education lub VTOS nie można już się ubiegać.
Dzięki za odpowiedzi na moje pytanie :mrgreen:

intel - 28 Maj 2012, 3:59 pm

Witam, moze ktos z was orientuje sie w takiej sprawie:
Jestem na JA dostalam oferte pracy, na part time.przepracowalam 3 dni,ale kompletnie mi sie to nie oplaca,bo po odliczeniu niani,paliwa i parkingu jestem na minusie.Wiec zrezygnowalam.Pytanie moje takie:czy jezeli ten pracodawca zglosi to do sociala zabiora mi JA?Czy jest jakis termin probny?Czy wogole mnie pogonia i wszystko zabiora bo odrzucilam oferte?

muniek - 28 Maj 2012, 4:38 pm

nie wiem dokladnie ale chyba cie pogonia, poczekaj az kobiety odpisza wiecej :-D
m@rzena - 28 Maj 2012, 8:12 pm

Było iść a part time np. 2dni a resztę czyli 3 dni płaciłby ci Socjal,może by ci się opłacało (albo 3 dni a resztę Socjal, albo 1 dzień i resztę Socjal itp.). Chyba będziesz musiała się wytłumaczyć,jeśli Socjal się dowie, dlaczego odrzuciłaś ofertę. Od razu ci na pewno nie zabiorą, tak uważam. Hmmm czy pracodawca to zgłosi... a wypełniałaś A12, chyba nawet nie zdążyłaś, albo pracodawca zgłosił cię do Revenue? Sądzę,że raczej nikt nic nie wie. Ale może dziewczyny napiszą więcej.
krissy - 28 Maj 2012, 9:34 pm

Jesli w tych 3 dniach wyrobilas 19 godzin, to mozna bylo skladac o FIS. Dodatkowo Rent Allowance.

Fakt, z socialem moze byc ciezko, zasilek moze zostac zawieszony, rozne cyrki moga sie zdarzyc, bo dla nich nie ma dobrego uzasadnienia, ze Ci sie nie oplaca. Jedyne to, czekac na jakikolwiek ruch z ich strony.

Zglosilas prace w socialu?

intel - 29 Maj 2012, 8:50 am

Nic nie wypelnialam,nic nigdzie nie zglaszalam,nawet w pracy nie podalam mojego ppsa.Tylko ze menager powiedzial mi ze jesli chce zeby mi zaplacili za te 3 dni przepracowane to musze mu podac pps.chyba poprostu oleje sprawe,trudno niech sie wzbogaca o pare euro.A oni moga cos zglosic jesli nie maja mojego ppsa,tylko moje dane z Cv?Rent alowance odpada,z fisu tez dostalam jakis czas temu odpowiedz odmowna.
m@rzena - 29 Maj 2012, 11:26 am

To skoro nic nie zglaszalas,nic nie wypelnialas to raczej Socjal nic nie bedzie wiedzial.
mycha - 29 Maj 2012, 11:32 am

m@rzena, czy ty jesteś
Back to work enterprise All........? musisz się do nich zgłaszać odnośnie urlopu?
tak z czystej ciekawości...

m@rzena - 29 Maj 2012, 5:11 pm

mycha@ już nie jestem,ale jak byłam to nic nie musiałam zgłaszać, nie chodziłam na podpisy, wyglądało to tak, jakbym wcale nie była z Socjalem,kasa była wysyłana na konto. Najzabawniejsze było to,gdy wezwali męża na mean test,to nawet nie wiedzieli,że ja już nie mam BTWEA <rotfl> Komunikacja między departamentami szwankuje tu totalnie!
mycha - 29 Maj 2012, 8:38 pm

no nie źle.. ale bajzel :-P

Biznes nie poszedł ,że tak spytam

m@rzena - 30 Maj 2012, 11:28 pm

Biznes się przeniósł :mrgreen:
mycha - 31 Maj 2012, 9:21 am

Aaaa
Tak podpytuję bo sama jestem uczestnikiem tegoż programu

m@rzena - 31 Maj 2012, 4:21 pm

Oki mycha, program fajny,bo masz dużą swobodę i zero kontroli Socjala :mrgreen: Tylko dwa lata szybko mijają ;-)
mycha - 31 Maj 2012, 6:10 pm

teraz wracasz na JA?
Ciężko?

m@rzena - 31 Maj 2012, 10:02 pm

mycha@ ja to już chyba na wszystkich zasiłkach byłam <rotfl> Tak teraz wracam na JA,bo 2 lata byłam w szkole i szkoła mi płaciła.
Kiedy szłam do szkoły to szkoła nie wiedziała,że mam BTWEA <rotfl> bo Social im o tym nie powiedział i dzięki temu mogłam zostać w szkole,to zmiana z BTWEA na JA nastąpiła w ciągu około 10 dni. A teraz nie wiem jak będzie. I jestem ciekawa, jak długo będę czekać, na pewno nie pozwolę im na długie zwlekanie z decyzją :lol: Nie ja ;-)

mycha - 1 Czerwiec 2012, 9:49 am

Pado ..."nie Ja"... :-P
John Connor - 1 Czerwiec 2012, 2:07 pm

m@rzena napisał/a:
mycha@ ja to już chyba na wszystkich zasiłkach byłam <rotfl> Tak teraz wracam na JA,bo 2 lata byłam w szkole i szkoła mi płaciła.
Kiedy szłam do szkoły to szkoła nie wiedziała,że mam BTWEA <rotfl> bo Social im o tym nie powiedział i dzięki temu mogłam zostać w szkole,to zmiana z BTWEA na JA nastąpiła w ciągu około 10 dni. A teraz nie wiem jak będzie. I jestem ciekawa, jak długo będę czekać, na pewno nie pozwolę im na długie zwlekanie z decyzją :lol: Nie ja ;-)

szokujące wyznanie, szczególnie ze masz 42 lata

m@rzena - 1 Czerwiec 2012, 8:36 pm

Wcale nie John, akurat tak wyszło,że starałam się coś zrobić,aby nie być tylko na JB czy JA, tylko działać, a nie siedzieć bezczynnie w domu!