Forum społeczności polskiej w Limerick -
Forum Serwisu Polski Limerick www.forum.polskilimerick.com.pl

Zasiłki, dodatki, ulgi itd. - zasilek prosze o pomoc i wyrozumialosc:)

1grzesiu1 - 2 Luty 2009, 8:56 pm
Temat postu: zasilek prosze o pomoc i wyrozumialosc:)
witam na wstepie i pozdrawiam wszystkich

jak w temacie mam strasznie dlugie pytanie ale niemoge pewnych rzeczy zrozumiec takze prosze o pomoc:)

pracuje legalnie od 2007 maja do 2008 grudzien obecnie jestem w polsce od miesiaca stracilem prace i:
1) nie mam zadnych p45 ani p60 nie moge sie z szefem dogadac mial mi wysylac w sumie sie nie dogadalem z nim nie wiem czy mam do niego po to jechac czy powinni mi to przyslac czy jak to wyglada?

jak juz bede mial te papiery - dopiero wtedy chce przyjechac do limerick czyli za jakies 1-2 tyg to:

2) skladam te dokumenty i ubiegam sie o zasilek jak dlugo musze czekac na decyzje czy moge wczesniej dostac jakies pieniadze??

3) chce transferowac zasilek do polski jak to wyglada mniej wiecej wiem o co chodzi

najwazniejsze pytanie jak to sie przedstawia w czasie jak dlugo to wszystko trwa ile mi to zajmnie czasu chcialbym jak najszybciej wrocic do polski

dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam

lime - 2 Luty 2009, 10:57 pm

Wychodzi na to że przepracowałeś 19 miesiecy, a aby otrzymać zasiłek potrzeba 24.
H - 2 Luty 2009, 11:35 pm

Home > Social Welfare > Social welfare payments > Unemployed people > Zasilek dla bezrobotnych w Irlandii
http://www.citizensinform...nych-w-irlandii

m@rzena - 3 Luty 2009, 9:25 am

Dokładnie ten link co podał Henry jest po polsku i wszystko w nim jest!
1. co najmniej 39 tygodni przepracowane musi być za 2007r.
2. P 60 i P 45 obowiązkowe, zamiast P 60 może być P 21 z Revenue, w odzyskaniu P 45 może pomóc Revenue,
3. Co najmniej 4 tygodnie trzeba pobierać zasiłek W IE,żeby móc transferować go do Polski, polecam lekturę Naszego Głosu: nasz-glos.eu , w którymś numerze ostatnim było co należy zrobić by transferować zasiłek
4. Oczekiwanie na zasiłek 6-8 tygodni,
5. Teraz idąc do Social odrazu się nie zarejestrujesz z powodu ilości ludzi, dostajesz druk i Pani ci pisze na nim kiedy masz się zgłosić
to w skocie najważniejsze informacje, ale....

apeluje ludzie CZYTAJCIE formu,gazety,stronki www,bo pisanie ciągle o tym samym stało się już nudne :mrgreen:

1grzesiu1 - 3 Luty 2009, 10:19 am

lime napisał/a:
Wychodzi na to że przepracowałeś 19 miesiecy, a aby otrzymać zasiłek potrzeba 24.

czemu?? przepracowalem 1,7 roku

H - 3 Luty 2009, 1:37 pm

Grzesiu, myślę, że wszyscy jasno się wypowiedzieli, wszysztko masz na stronie, gazecie, i forum. Piszemy o tak po raz kolejny, stąd taka reakcja.

Piszesz, że 1,7 roku, podałeś daty, tak jak napisał Lime, to jest 19 miesięcy.

Temat jest praktycznie zamknięty i wyjaśniony, przelicz sobie na spokojnie ile miesięcy przepracowałeś i przeczytaj dokładnie co pisze o tym rząd Irlandii na stronie którą Ci podałem.

Niestety, jesteś jedną z wielu osób, które są "ofiarami" zmian w roku 2009.

Pozdrawiam.

1grzesiu1 - 6 Luty 2009, 8:53 am

dobra czyli nienalezy mi sie ten zasilek bo nierozumiem pytalem znajomych kazdy pie... cos innego. ????????????

pozdrawiam

H - 6 Luty 2009, 9:29 am

One more time:)

http://www.citizensinform...nych-w-irlandii

Żeby mieć pewność możesz zadzwonić lub napisać mala z zapytaniem do nich. Szybko odpowiadają na maile. Będziesz pewien.

krissy - 6 Luty 2009, 10:45 am

A czemu kolega boi sie sam isc po prostu do socjala,albo citizen osobiscie? No tez mi wielki problem i w ciagu 5 minut dowie sie wszystkiego.

Zadzwon do szefa,albo daj telefon i p45 czy 60,co Ci sie nalezy sie znajdzie raz dwa.

1grzesiu1 - 6 Luty 2009, 4:10 pm

niestety nie moge isc do urzedu osobiscie bo jestem w polsce od 2 miesiecy dlatego panstwa pytam

pozdrawiam

krissy - 6 Luty 2009, 8:15 pm

no to mam inny pomysl :mrgreen:

a tak powaznie, to ze strony www.welfare.ie mozesz sciagnac wniosek na jobseekera, wypelnic i im wyslac. tylko kupa blada,bo przeciez p45 ani p60 nie masz.

generalnie z Polski to Ty nic nie zdzialasz. no i jak dla socjala, trzeba bylo od razu ten zasilek zalatwiac 2 miesiace temu.

p.s. koncowka mojej mysli zostala usunieta przez moderatora :evil:

m@rzena - 7 Luty 2009, 9:55 pm

P.45 powinieneś dostać od pracodawcy właściwie od ręki, bez żadnego proszenia się a P.60 pracodawca ma obowiązek ci je przesłać na adres, bodajże do 14 lutego 2009 za 2008 rok, będziesz musiał się w SW tłumaczyć czemu po zwolnieniu z pracy, nie przyszedłeś odrazu po zasiłek, trochę to dziwne, ale to nie moja sprawa.
Jokasy - 7 Luty 2009, 10:46 pm

fakt, chyba jest 6 dni na zarejestrowanie się w SW po utracie pracy, mógłyś powiedzieć, że nie zjawiłeś się w biurze, bo żyłeś z oszczędności i miałeś nadzieję znaleźć pracę ,ale nie wiem czy to przejdzie
tkasp - 7 Luty 2009, 10:54 pm

Podepnę się pod temat. Czy jak złożę stosowne formularze to będę jeszcze ciągany gdzieś do Social Welfare lub FAS? Jeśli tak to w jakich odstępach czasu. Przyznam szczerze, że nie uśmiecha mi się czekać bez grosza na jakieś decyzje.
Jokasy - 8 Luty 2009, 10:19 am

już gdzieś to napisałam, że mój mąż który czeka na JB od listopada, parę dni temu dostał formularz do wypełnienia na temat gdzie szukał pracy itp - miał to dostraczyć w ciągu 14 dni. Słyszałam też, ze w niektórych miastach chodzą po domach inspektorzy SW i robią kontrole, ale zawsze można powiedzieć, że wyszło się na zakupy czy szukać pracy
m@rzena - 8 Luty 2009, 12:00 pm

Standardowe oczekiwanie na zasiłek 6-8 tygodni, tak mówią w SW,ale jeśli ktoś ma rodzinę to bywa że JB dostaje się szybciej. Oczywiście,że będziesz ciągany do SW co miesiąc na podpis, nie ma tak,że będziesz sobie siedział na zasiłku i miał wszystko gdzieś, nic z tego, do FASu też będziesz musiał się zgłaszać co jakieś 3 miesiące, dostaniesz list zawiadamiający cię o tym zdarzeniu. Owszem ja słyszałam osobiście, że pracownicy SW nie w jakiś miastach tylko w Limerick chodzą po domach i sprawdzają.

Jokasy różne rzeczy przechodzą, jeśli masz odpowiednią ilość tygodni przepracowaną i należy ci się zasiłek uważam,że nie mogą ci odmówić,ale oczywiście będą pytać, drążyć itp. dlatego najlepiej iść odrazu.

tkasp - 8 Luty 2009, 1:20 pm

Ok, ale co mam na przykład zrobić jeśli poszukuję pracy nie tylko w Irlandii, ale również poza jej granicami. To też gdzieś muszę zgłaszać? W Fas-ie podczas rejestracji oznajmiłem temu człowiekowi, że poszukuję również pracy nie tylko w Irlandii, ale też poza Irlandią. Co wtedy ?
Na przykład jeśli przyjdzie mi wyjechać na jakieś spotkanie w sprawie pracy, a będzie to poza granicami Irlandii.

Jokasy - 8 Luty 2009, 3:54 pm

jeśli chciałbyś wyjechać np do Polski na urlop w czasie brania zasiłku musisz o tym poinformować SW, masz prawo do bodajże 2 tygodni "urlopu", więc jeśli wyjeżdzasz poza Irlandię w poszukiwaniu pracy to również powinieneś o tym poinformować SW, chyba że zmieścisz się w kilku dniach pomiędzy poprzednim a następnym zasiłkiem
m@rzena - 8 Luty 2009, 4:21 pm

dokładnie 12 dni urlopu przysługuje :mrgreen:
tkasp - 9 Luty 2009, 7:54 pm

Dziś byłem i mam ciekawostkę. Jeśli ktoś przed przyjazdem do Irlandii pracował w Polsce, a brakuje mu tych 39 tygodni z roku 2007 to na podstawie formularza E301 można doliczyć ten brakujący okres z zatrudnienia w Polsce. Ode mnie bynajmniej nic więcej nie chcieli. Wydłuża się tylko okres oczekiwania , u mnie to jest około 8-10 tygodni. Muszą zweryfikować moje oświadczenie o zatrudnieniu w Polsce.
H - 9 Luty 2009, 8:26 pm

Piękny news, to może wielu z nas pomoc.
Jokasy - 9 Luty 2009, 8:37 pm

to znaczy przyjeżdzając do Irlandii miałeś E301 wypełnione ze sobą?
krissy - 9 Luty 2009, 8:56 pm

News nie news.

Pamietam,ze ponad rok temu i mnie pani w okienku pytala,czy pracowalam w Polsce, no to ja ze tak i daty podalam i dane swoje. Powiedziala,ze wysla do Polski zapytanie. Wyslali i wszystkiego sie dowiedzieli. Warto podawac prace w Polsce,moze to wydluza zcas oczekiwania na odpowiedz,ale moze ulatwic pozytywne rozpatrzenie.

tkasp - 9 Luty 2009, 8:58 pm

Nie, dziś w kolejce po numerek pani rozdawała formularze : wnioski o wydanie E301 . Kazali napisać gdzie sie pracowało w Polsce i w jakim okresie i na jakim stanowisku. Spróbuję wkleić fotkę z czystym formularzem. Jakość kiepska, ponieważ robiona telefonem i przy kiepskim oświetleniu.

Obrazek z formularzem

Jokasy - 9 Luty 2009, 9:51 pm

faktycznie to żadna nowość, już wcześniej rozmawialiśmy o tym na forum, ale muszę cię zmartwić bo czeka się nie 8-10 tygodni, ale kilka dobrych miesięcy ( słyszałam że są przypadki do 6 m-cy), zanim ZUS łaskawie rozezna się w swoim bałaganie, a potem zaświadczenie przejdzie przez tutejszy "welferowski" bałagan
1grzesiu1 - 10 Luty 2009, 1:46 pm

należy opłacać składki przez 52 tygodnie od chwili rozpoczęcia pracy (od stycznia 2009 r., granica ta zostanie poniesiona do 104 tygodni)

oznacza to ze musze miec przepracowane 2 lata czyli 07 i 08 rok aby teraz dostac zasilek??
a jesli przepracowalem półtora roku??? nienalezy mi sie???

krissy - 10 Luty 2009, 2:28 pm

grzesiu prosze, jak tu wrocisz to sie o wszystkim przekonasz, poinformuja Cie.... jesli jeszcze nie wiesz,to moga Cie zakwalifikowac do Jobseeker Allowance, w momencie gdy nie spelniasz tych 104 tygodni.

My Tobie tego zasilku nie przyznajemy. Jedynie kazdy z nas cierpliwie,po raz kolejny przytacza zasady ogolnie tu panujace.

[ Dodano: 10 Luty 2009, 2:33 pm ]
Ja mam jeszce jedno pytanie do grzesia, czy Ty poinformowales pracodawce, na jaki adres ma Tobie przyslac p45, p60 cokolwiek?

przygotuj sie rowneiz na to,ze beda Cie sprawdzac,czy tu zamiekszkujesz, aktywnie poszukujesz pracy...

limman - 10 Luty 2009, 2:45 pm

naprawde jestem pelen podziwu dla waszej uprzejmosci i cierpliwosci. Przepraszam za offtopa ale nie moglem sie powstrzymac. krissy, jokasy,tkasp- jestescie naprawde wielcy. Moze przy szukaniu kandydatow na osoby reprezentujace nas skorzystac z Tych ( i oczywiscie pomoc im ) ktorzy naprawde dzialaja na rzecz naszej spolecznosci ?
Ich przynajmniej nie trzeba weryfikowac, czyny ich weryfikuja. Ze swej strony i jestem pewny ze lime i henry tez to popra obiecujem daleko idaca pomoc. Przemyslmy to wspolnie.

1grzesiu1 - 10 Luty 2009, 5:18 pm

dziekuje za wszystkie odpowiedzi jade do limerick wiec sie dowiem osobiscie co i jak

pozdrawiam serdecznie i dziekuje

H - 10 Luty 2009, 7:50 pm

Ja nie rozumiem Limman :mrgreen: poważnie i nie żartuję :mrgreen: Że mamy sobie pomagać w realu tak? (nie piłem!)

Grzesiu; spokojnego lotu i powodzenia w załatwianiu wszystkiego. :->

Pamiętaj, że ryanair odwołuje loty. :mrgreen:

lime - 10 Luty 2009, 10:47 pm

Najgorzej jak w trakcie lotu pilot sobie przypomni, że nia ma tego lotu, lub go powiadomią, że lot właśnie został odwołany. I co wtedy??
krissy - 11 Luty 2009, 8:41 pm

i dl agrzesia raz jeszcze, pare slow od ciotki krissy :lol:

zasilek transferowy jak sama nazwa mowi - jest TRANSFEROWYM. Oznacza to w praktyce, iz przez okres 78 dni (nie wliczane sa niedziele - daje to zatem 3 miesiace) beda nam wyplacane pieniadze w kraju (w tym wypadku polska, moze jednak to byc zupelnie inny kraj unii europejskiej) w ktorym zarejestrowani jestesmy jako POSZUKUJACY PRACY. Po zakonczonym okresie transferu mozna powrocic do Irlandii i wznowic otrzymywanie zasilku. I nie traci sie zadnych nabytych swiadczen.

I tu wazna kwestia - otoz formalnie status bezrobotnego bedziemy mieli w Irlandii. W polsce bedziemy jednak osoba POSZUKUJACA PRACY. Dlaczego? Poniewaz pozyskiwany przychod jest znacznie wiekszy od zalozonego przez urzad pracy w polsce poziomu dla osob bezrobotnych. Wiekszosc osob nie zauwazy jakiejkolwiek roznicy - jednak Ci , ktorzy planuja ubiegac sie o dotacje z unii na szkolenia lub rozruch wlasnej firmy szybko przekonaja sie, iz nic nie moga zdzialac. Dlaczego? Bo aby owe dotacje otrzymac - nalezy miec status bezrobotnego a nie poszukujacego pracy. Po zakonczeniu okresu transferu zasilku status ten podobno mozna szybko zmienic.

Niezbedny bedzie formularz E303. Nalezy zglosic sie w urzedzie w irlandii z prosba o wystawienie owego druku. Bedziemy zobowiazani zadeklarowac date wyjazdu z kraju (ni mniej ni wiecej: do podanego dnia zasilek w irlandii bedzie wyplacany, od dnia nastepnego naliczany jest i wyplacony zostanie przez urzad polski (ktory defacto jest tylko posrednikiem)). BARDZO WAZNE: bedziemy mieli 7 dni na rejestracje w powiatowym urzedzie pracy (nie liczyc z dniami roboczymi - niedziele, swieta, soboty etc tez sie wliczaja, wiec nie przenoscie zasilku w trakcie swiat bo moze wam to nieco skomplikowac zycie - bedziecie mieli mniej dni roboczych na dokonanie formalnosci). Nastepnie nalezy zarejestrowac sie w Wojewodzkim urzedzie pracy (poprosza nas o zaswiadczenie dokonania rejestracji w terminie w urzedzie powiatowym, dodatkowo to im sie przekazuje druk E303). W ciagu kilku dni zostaniemy poinformowani pisemnie o podjeciu lub odrzuceniu decyzji o transferze zasilku (jesli wszystkie formalnosci zostaly dokonane w czasie - nie bedzie problemu z otrzymaniem pozytywnej decyzji). Na odwolanie sie od decyzji mamy 14 dni od dnia otrzymania owej decyzji.

Nastepnie mechanizm jest prosty: wojewodzki urzad pracy nalicza kwote transferowanego zasilku, przekazuje decyzje powiatowemu urzedowi pracy i to tam otrzymamy nasze kochane pieniazki.

I TUTAJ CZEKA NAS SZOK. FRUSTRACJA. NERWY. I wiele zlych slow padnie gdy zrozumiemy jak wiele pieniedzy 'wyparowywuje'.
Otoz zasilek jest przeliczany wedlug kursu, ktory jest aktualizowany raz na 3 miesiace (Czyli 4 razy w roku) i stosowany przez nastepujacy kwartal. Osoby aplikujace o transfer w miesiacach styczen-marzec beda mialy przelicznik w granicy 3,65 (srednia z miesiaca pazdziernika). W sytuacji gdy kurs euro przekroczyl prog 4,0 - na chwile obecna osoby transferujace zasilek sa stratne niemal 20% jego wartosci. I co gorsza - mimo, iz w styczniu przelicznik zostanie zaktualizowany - osoby ktorym juz przydzielono decyzje beda liczone po starej wartosci.

W Wojewodzkim Urzedzie Pracy ponadto uzyskalam informacje, iz nie istnieje mozliwosc transferu euro. Nawet w przypadku posiadania konta walutowego. Urzad Pracy w Polsce otrzymuje euro z irlandii, ale je zamieniaja po ustalonym w tak kretynski sposob kursie.

m@rzena - 11 Luty 2009, 9:18 pm

Cenne uwagi ciociu krissy, czyli nieżle pojądą po kieszeni <rotfl>
lime - 11 Luty 2009, 11:17 pm

No, no dobre informacje, a system przeliczania typowo po polsku. Czyli zarobić na wszystkim.

A krissy, nie chciała byś napisać o tym artykułu na łamy Serwisu Polski Limerick??
Myśle, że to temat na pierwszą stronę. hehe

krissy - 12 Luty 2009, 10:24 am

Moge pisac, gdzie chcecie i co chcecie :mrgreen:
H - 12 Luty 2009, 11:52 am

Wiedziałem, że ciotka Krissy ma zacięcie :mrgreen:
lime - 12 Luty 2009, 12:51 pm

krissy napisał/a:
Moge pisac, gdzie chcecie i co chcecie

No to super. Cieszę się bardzo, że kolejna osoba wyraża chęć współpracy.

W sumie każdy może się "pokazać" na łamach Serwisu.

Krissy na kiedy możemy się spodziewać pierwszego artykułu??

Proponuję o zasiłku (co i jak załatwić i gdzie) i przekierowaniu do PL

Pozdrawiam

krissy - 12 Luty 2009, 3:08 pm

prosze mnie tylko poinformowac, w jaki sposob ja bym mogla swoje testy dodawac :-/

w koncu sie wyzyje :mrgreen:

lime - 12 Luty 2009, 8:45 pm

Przygotowujesz tekst, przesyłasz do mnie, a ja zamieszczam.
krissy - 13 Luty 2009, 4:43 pm

5 godzin czekania na podejscie do okienka....

czekanie na odpowiedz moze trwac do 4-5 miesiecy. Bowiem dokumenty sa wysylane do Dublina-jako,ze nie urodzilam sie tutaj. Dublin sprawdzi czy w miedzyczasie zakonczenia ostatniej pracy nie pobieralam nic w Polsce,ani sie nie rejestrowalam. W miedzyczasie mozna sie ubiegac o SWA. baardzoo dokladnie chca wiedziec,co i z czego sie zyje,juesli wnioskuje sie o zasilek jakis czas po zakonczeniu pracy.

tyle w skrocie po wyzycie w socjal welfare i skladaniu na jobseekera.

tkasp - 13 Luty 2009, 7:57 pm

nie napawa to optymizmem, czy możesz krissy zdradzić co to za skrót SWA ? Przyznam szczerze, że skoro musze tu czekać na weryfikację to muszę chyba tutaj za coś żyć, wiec wszelaka pomoc się przyda.
m@rzena - 13 Luty 2009, 8:40 pm

Krissy nie przejmuj się mój mąż ostatnio spędził w SW cały dzień, i tak "załatwili " cię szybko <rotfl> ,
do tkasp SWA to Supplementary Welfare Allowance,druk składa się w lokalnym Health Centre

dawid - 16 Luty 2009, 12:54 pm
Temat postu: problem
witam mam problem od stycznia jestem bezrobotny miałem zasiłek na dziecko ale że straciłem prace to mi go zablokowali :evil: jestem zarejestrowany i przysłali mi dokumenty ze dostałem tes zasiłek dla bezrobotnych:-) ale dalej nie mam zasiłku na dziecko co mam zrobić zeby go odzyskac prosze was o pomoc dajcie znać
krissy - 16 Luty 2009, 1:47 pm

Ale oni nie wstrzymuja Child Benefita, dlatego,ze ktos nie ma pracy. Moze przeoczyles jakies pismo od nich, zmieniles ares i czegos nie dostales? Ja nie pracuje,a Child Benefita otrzymuje... Proponuje do nich sprobowac sie dodzwonic,albo w lokalnym Health Centre sie dowiedziec, moze beda umieli pomoc.
H - 16 Luty 2009, 1:57 pm

Też pierwsze słyszę o blokadzie CB, ze względu na pracę. Polecam bezpośredni kontakt z nimi. Nie ma się czego bać. Ciotka Krissy ma rację.
m@rzena - 16 Luty 2009, 7:51 pm

Dokładnie mogłeś przeoczyć druk od nich, mi chyba w zeszłym roku przysłali druk do wypełnienia czy nadal moje dziecko się uczy. W momencie zmiany adresu, czy jakichkolwiek innych zmian należy sekcje CB poinformować pisemnie- to jest twój obowiązek- nie zapominając o podaniu swojego PPS. Telefon do nich jest jak najbardziej wskazany w twoim wypadku.
sylwka447 - 4 Kwiecień 2009, 5:43 pm

witam
a ja slyszalam ze mozna zaniesc do socjala druk 104 z zusu czy skad tam i oni na podstawie tego szybciej przyznaja zasilek ,ale juz sama nei wiem jedni pisza za 304 ?? 304 z tego co wiem to jest jesli chce sie przeniesc zasilek do polski czy moglby ktos to wyjasnic co i jak z tymi drukami
??? z gory dzieki

Jokasy - 4 Kwiecień 2009, 6:28 pm

aby przyśpieszyć wydanie decyzji o JB w przypadku gdy nie ma się wystarczającej ilości składek w Irlandi potrzebny jest druk E301 wystawiany w odpowiednim urzedzie pracy w Polsce, jest to formularz obowiązujący na terenie całej Unii, takie unijne zastępstwo świadectwa pracy. Pytanie następujące - kto przed wyjazdem na Zieloną Wyspę był na tyle zapobiegliwy i przywiózł ze sobą ten formularz? Myślę ze jeśli przed tobą są długie miesiące czekania na JB możesz wbrać się do Polski i postarać się wydanie tego formularza i przywieźć go ze sobą, tyle że czeka się na niego chyba ok 2 tygodni. Formularz E303 zaświadcza o tym, że nabyliśmy prawo do zasiłku dla bezrobotnych za granicą. Formularz ten służy do przenoszenia prawa do tego zasiłku na terenie Unii czyli gdybyś chciała przetranferować JB do Polski. Formularz E104 potrzebny jest do ubiegania się o świadczenia zdrowotne typy zasiłek chorobowy lub macierzyński.
sylwka447 - 4 Kwiecień 2009, 8:05 pm

dzieki wielkie odemnie jeszcze chcieli swiadectwo pracy w piatek zanioslam przetlumaczone na angielski i mam czekac wiec zobaczyymy co z tego wyjdzie;/mam nadzieje ze tydzien dwa i cos sie wyjasni bo ile mozna czekac ???masakra normalnie :-?

[ Dodano: 4 Kwiecień 2009, 9:08 pm ]
a e 303 to jest for,mularz do przeniesienia zasilku do polski tak wyczytalam z tego formularza , taki takze dostalam ale nie zanioslam do socjala bo nie chce przenosic do polski tylko pobierac w irlandii wiec mysle ze form 104 i swiadectwo pracy im wystarczy

jokasy a twoj maz dostal juz zasilek??

Jokasy - 4 Kwiecień 2009, 8:38 pm

he he, piszę dziś już to trzeci raz - nie jeszcze nie, czeka 4,5 miesiąca, ale myśmy nie dostarczyli E301 czy 104 tylko świadectwo pracy. Ponoć ma dostać decyzję w tym tygodniu.
sylwka447 - 21 Maj 2009, 2:42 pm

pomuzcie jak udowodnic w social welfere ze szukalam pracy tylko ze przez droge emile:/ tylkomam problem bo wszystko usuwalam i teraz nie mam dowodu na to czy przez to moge stracic prawo do zasilku :(?? przez 7 miesiecy wogole nic nie mowili zebym zbierala jakies doowdy na to ze szukam pracy i teraz nie wiem co mam robic prosze o jaka kolwiek wskazowke albo pomoc
lime - 21 Maj 2009, 7:20 pm

Nie mów, że takie jaja robią.
Jokasy - 21 Maj 2009, 8:11 pm

to żadna nowość
hybrid.synergy - 23 Maj 2009, 12:40 pm

w przypadku jobseeker's allowance możesz z tego powodu stracic do niego prawo. Nie wiem jak to działało 7 miesięcy temu ale teraz dokładnie na ten temat informują, dostajesz wydruk z warunkami na jakich możesz dostawać JA, tłustym drukiem jest napisane że twoim obowiązkiem jest zachowanie wszelkiej korespondencji z potencjalnymi pracodawcami. Nie ma problemu, że szukasz pracy tylko drogą mailową, nawet ich to nie dziwi :-D ale wymagają potwierdzenia że wysyłasz aplikacje.

[ Dodano: 23 Maj 2009, 1:42 pm ]
A tak swoją drogą jak udowodnić np. telefoniczne odpowiadanie na oferty? To jest tu przecież bardzo popularna forma. Ma ktoś z Was pomysł?

sylwka447 - 23 Maj 2009, 9:45 pm

dzieki za odpowiedz hybrid.synergy jak bym wiedziala wczesniej to bym wszystko zbierala ale mnie nie informowali wogole o niczym przez 7 miesiaecy nic nie mowili zeby zbierac dowody ze szukam pracy a przez telk to nie wiem moze dyktafon i nagrywac bo inaczej nie mozna a pozatym jak roznosze cv do tesco czy dunnsa to nie wystawiaja zadnego potwierdzenia bo dla nich to jest smieszne
m@rzena - 24 Maj 2009, 5:54 pm

hybrid jak odpowiadasz na ofertę telefonicznie to zachowaj wydruk tej oferty z numerem telefonu i zapisz w komórce telefon tej oferty, na którą odpowiadałaś :)

[ Dodano: 24 Maj 2009, 7:02 pm ]
ja tam wszystkie dowody,że szukam pracy trzymam, martwię się tylko czy taka firma,jak się do niej wysłało listem CV to ona ma jeszcze moje CV i w razie czego potwierdzi,że szukałam u nich pracy :-/